Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Hard Drive WD Elements Portable - 1TB, USB 3.0, i zi

Kodi i produktit:
215200
Besueshmëria:
99 %
EAN:
718037855448
Formati i diskut:
2.5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
82

Si të porosisim në Gjirafa50?

72.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.04 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Magazinimi portativ WD Elements ofron mbështetje USB 3.0 për nivelin më të lartë të transferimit të të dhënave. Disqet kanë për qëllim që përdoruesit të cilët kërkojnë ruajtje të besueshme të të dhënave me kapacitet të lartë. Pjesët e diskut ruhen në një kabin të ngurtë që i mbron ata nga dëmtimi. Kapacitet i madh Disku ofron një kapacitet prej 1TB dhe peshë të lehtë (vetëm 130 gramë), duke e bërë atë ideale për përdoruesit që udhëtojnë. Punon menjëherë pas lidhjes në PC me sistem operativ Windows. Thjesht futni diskun në një port USB dhe menjëherë keni hapësirën e nevojshme të ruajtjes për të dhënat tuaja. Cilësia në çdo detaj Për çdo përdorues, të dhënat janë shumë të rëndësishme. Kjo është arsyeja që disqet e Western Digital janë të dizajnuara për të përmbushur kërkesat e çdo kujt, rezistencë ndaj dëmtimeve dhe besueshmëri afatgjate. Përveç kësaj, disqet janë të kapsuluara në një mbulesë që është bërë jo vetëm me theks mbi mbrojtjen, por edhe mbi dizajnin modern. Kompatibil me USB 2.0 Kjo paisje përkrah automatikisht teknologjinë e fundit të USB 3.0 dhe gjithashtu është kompatibil me USB 2.0. USB 3.0 transferon deri në 5 Gbps nëse lidheni me një kompjuter USB 2.0. Në këtë mënyrë shpejtësia do të jetë më e ngadaltë, por transferim maksimal teorik deri në 480 Mbps. Formati i Windows Disku tashmë është i formatuar nga sistemi i skedarit NTFS dhe në këtë mënyrë është i pajtueshëm me Windows 8, Windows 7, Windows Vista dhe Windows XP. Ajo mund të përshtatet edhe me Mac. Kjo është mundësi e artë, që pajisja të përdoret nga pronarët e kompjuterave me sisteme të ndryshme operative.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
99 %
EAN:
718037855448
Formati i diskut:
2.5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
82
Kapaciteti GB:
1000
Kodi:
WDBUZG0010BBK-WESN
Lansuar:
7. 6. 2017
Lartësia mm:
15
Ngjyra:
Zezë
Pesha g:
130mm
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës rpm:
5400
Trashësia mm:
111

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE