Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kabllo Akasa SATA 3.0, 15 cm, e zezë

Kodi i produktit:
111832
Dizajnuar për:
Hard disk
EAN:
4710614532380
Fundi i kabllos:
Drejtë
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [m]:
0,15

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
4.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 0.38 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Hard disqet Serial ATA u prezantuan kryesisht për shkak të transmetimit të lartë së shpejtësisë dhe mundësisë së zgjerimit të ardhshëm. Një përfitim tjetër i rëndësishëm i këtij standardi është gjithashtu edhe kursimi i hapësirës - të dy lidhësit vetë janë ndjeshëm më të vegjël se sa homologët e tyre në mënyrë paralele, por trashësia e kabllos është pengesa kryesore për qarkullimin e duhur të ajrit brenda pajisjes. Shumica e pllakëzave amë me këtë interface janë të paktën të pajisura më kabllo të të dhënave. Për t'u lidhur me një disk apo drive, është e nevojshme për të blerë kabllon. Kablloja Serial ATA ka gjatësi prej 15 cm dhe një palë konektorë të drejtë S-ATA që formojnë 7PIN. Të dhënat transmetohen sipas versionin 3.0 me shpejtësi prej 6 Gbps.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Dizajnuar për:
Hard disk
EAN:
4710614532380
Fundi i kabllos:
Drejtë
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [m]:
0,15
Kodi i prodhuesit:
AK-CBSA05-15BK
Lansuar:
1 Gusht 2012
Lidhësit:
SATA
Lloji i kabllos:
Reduktuese
Nga konektori:
SATA 7pin (femër)
Ngjyra:
Zezë
Për lidhës:
SATA 7pin (femër)
Prodhuesi:
Akasa
Ueb-i i prodhuesit:
Akasa.com.tw

Bashkangjitja Kabllo Akasa SATA 3.0 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE