Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Maus Glorious PC Gaming Model O, i zi

Kodi i produktit:
471109ck
EAN:
Ndriçim i pasëm:
Trashësia [mm]:
128
Taste të personalizueshëm:
Senzor i lëvizjes:
Optik

Si të porosisim në Gjirafa50?

59.50 
Ju kurseni : 3.00   (5%)
56.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky është një maus shumë i lehtë, me profil të ulët nga të dyja anët, i përshtatshëm për të luajtur lojëra sportive elektronike. Është projektuar nga një komunitet i lojëtarëve pasionantë, të cilët, në bashkëpunim me Glorious, krijuan një maus të vogël optik lojrash që përmban veçori premium.

Dizajni i mausit është frymëzuar nga hojet e mjaltit të bletëve. Miu është shumë më i lehtë falë trupit unik “të shpuar”, d.m.th. edhe më i shpejt, por në të njëjtën kohë, qëndrueshmëria dhe forca e të gjithë konstruksionit të tij ruhet. Falë modelit të shpuar, duart tuaja nuk do të djersiten aq shumë dhe nuk keni pse të shqetësoheni për mirëmbajtjen pasi pastrohet shumë lehtë.

Mausi ka butonat OMRON shumë të qëndrueshëm që mbijetojnë edhe me klikimet më brutale. Ju gjithashtu mund të mbështeteni në përgjigjen e tyre perfekte të klikimeve. Butonat OMRON zgjasin rreth 20 milion klikime!

Poashtu është i pajisur me një senzor optik preciz PixArt PMW 3360 me rezolucion të shkëlqyeshëm deri në 12,000 DPI, 250+ performanca IPS dhe përshpejtim 50G. Ky senzor optik e bën mausin mjet të përsosur për saktësi të pakrahasueshme në të gjitha lëvizjet, në një larmi situatash në ekran.

Kalimi i një serie komandash nga tastiera tek mausi përmirëson në mënyrë dramatike efikasitetin e lojrave, kjo është arsyeja pse ky maus lojrash është i pajisur me 6 butona të programueshëm. Përveç kësaj, të gjitha këto butona vendosen natyrshëm dhe instinktivisht në të, kështu që ju mund të përdorni një gamë të gjerë funksionesh shpejt dhe me lehtësi.

Cilësimet siç janë efektet LED dhe rezolucioni DPI mund të rregullohen lehtësisht pa ndonjë softuer të caktuar, por nëse akoma dëshironi opsione më të përparuara të redaktimit dhe konfigurimit, mund të shkarkoni softuerë falas për konfigurimin e miut saktësisht sipas dëshirës tuaj.

Prapavija e ndriçueshme e mausit mund të marrë një nga 16.8 milion ngjyrat RGB, si dhe 8 efektet.

Kablloja fleksibile e mausit është e gjatë 2 m dhe përfundon me një lidhës USB 2.0 i cili përdoret për t'u lidhur me paisjet tuaja. Pesha e mausit është 68 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
66
Kategoria e peshës:
E lehtë (deri në 89g)
Kodi:
GOM-BLACK
Koha e reagimit ms:
1
Lansuar:
15. 8. 2019
Lartësia [mm]:
37.5
Lidhësit:
USB
Lojë:
Modeli i senzorit:
PixArt PMW3360
Ndjeshmëria maksimale DPI:
12000
Ndriçim i pasëm:
Ngjyrë e pasme:
RGB
Numri i butonëve:
6
Pesha [g]:
68
Prodhuesi:
Glorious PC Gaming Race
Rrota:
Lëviz në 4 anë
Senzor i lëvizjes:
Optik
Taste të personalizueshëm:
Trashësia [mm]:
128
Ueb-i i prodhuesit:
Pcgamingrace.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE