Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Router TP-LINK AC1750 Archer C7

Kodi i produktit:
136327
EAN:
6935364070601
Numri i porteve WAN:
1
Standardet WLAN (Wifi):
802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Shtrirja e frekuencës [GHz]:
2.4, 5
Shpejtësia e transferimit për HUB / Switch [MB/s]:
1 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
99.50 
Ju kurseni : 42.00   (42%)
57.50 € * Përfshirë TVSH-në
42% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.79 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

TP-Link iu sjell routerin Archer C7 AC1750 i cili do iu mundësoj të keni shpejtësi të lartë të wirelessit me rrjet të fortë dhe stabil në çdo kënd të shtëpisë tuaj. Routeri mund të arrijë shpejtësi deri në 1.75Gbps ( 450 + 1300 Mbps) në dual-band duke siguruar performancë të paprecedent të rrjetit wireless.

Sorry, the description of the image is missing.

Gjenerata e re e fuqisë së wireless-it

Duke përdorur teknologjinë 802.11ac, routeri arrinë shpejtësi super të shpejtë nën frekuencat 2.4GHz dhe 5GHz, 3 herë më të shpejta sesa routerat e zakonshëm. Shpejtësia në të dyja frekuencat mund të arrijë deri në 1.75Gbps.

Sorry, the description of the image is missing.


Mbulim maksimal dhe i gjërë me 6 antena

Routeri iu sjell avantazhin e ndarjes së trafikut të rrjetit. Për përdorim të zakonshëm të rrjetit si komunikimi nëpërmjet e-mailit apo shfletuesve mund të lidheni nën frekuencat 2.4GHz ndërsa nëse keni nevojë të ngarkoni HD video apo të luani online atëherë frekuencat 5GHz do iu sjellin rrjet super të shpejtë dhe të qëndrueshëm. E gjithë kjo mundësohet nëpërmjet 6 antenave - 3 të brendshme ( 2.4GHz) dhe 3 të jashtme ( 5GHz) të cilat do të arrijnë të mbulojnë një hapësirë të gjerë me rrjet.

Sorry, the description of the image is missing.


Lidhni printerat dhe shpërndanit të dhënat lehtësisht

Routeri iu mundëson të shpërndani dokumente dhe të dhëna të tjera lehtësisht nëpërmjet internetit në rrjetin tuaj të shtëpisë nëpërmjet 2x porteve USB 2.0. Iu mund të fusni një hard disk apo USB flash dhe të gjithë që janë të lidhur në router do të mund të kyçen në to. Nëpërmjet routerit iu do të mund të printoni nëpërmjet rrjetit nga kompjuter të ndryshëm.

Sorry, the description of the image is missing.


Siguri e lartë dhe karakteristika praktike

Rrjeti do të mund të enkriptohet me siguri të lartë nëpërmjet platformave WPA / WPA 2, WPA - PSK / WPA-PSK, WEP 64/128 bit si dhe WPS. Poashtu, karakteristika e tjera si rrjet për mysafirë ( guest network), Firewall SPI, VPN passthrough / PPTP / L2TP / IPSec, mbrojtje nga sulmet DoS dhe filtrimet IP, MAC dhe domain do kontribuojnë në sigurinë e rrjetit tuaj. Gjithsesi routeri iu mundëson kontrollin prindëror, mbështetje për IPv6, dhe menaxhimin dhe servisin WMM.

Sorry, the description of the image is missing.

Karakteristika të tjera

Routeri vjen me 1x port WAN, 4x porte Ethernet Gigabit Switch dhe 2x porte USB 2.0.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
6935364070601
Firewall:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
Archer C7
Lansuar:
19 Shtator 2013
Lloji i antenës:
E lëvizshme, e integruar
Lloji i ruterit:
Wifi Router
Mbështetje për IPv6:
Menaxhimi:
Numri i porteve HUB / Switch:
4
Numri i porteve WAN:
1
Prodhuesi:
TP-LINK
Shpejtësia e transferimeve WAN [MB/s]:
1 000
Shpejtësia e transferimeve WLAN (WiFi) [MB/s]:
1300+450
Shpejtësia e transferimit për HUB / Switch [MB/s]:
1 000
Shtrirja e frekuencës [GHz]:
2.4, 5
Standardet WLAN (Wifi):
802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Ueb-i i prodhuesit:
Tp-link.com

Bashkangjitja Router TP-LINK AC1750 Archer C7 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE