Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Fotoaparat Canon IXUS 190, i kaltër

Kodi i produktit:
205859
Apertura maksimale e lentes:
6,9
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Zmadhim digjital [i shumëfishtë]:
4
WiFi:
Video incizues:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
192.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Canon e prezanton kamerën IXUS 190 me përplot stil, dizajn të hollë dhe performancë të lartë për t'ju mundësuar të kapni momentet më të rëndësishme të jetës tuaj me kualitet HD, Kamera vjen e pajisur me zoom optik 10x që do ju bëjë të harroni fotografitë e shkrepura me celular.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Imazhe të kualitetit të lartë

Dizajni super i hollë dhe kompakt ju sjell imazhe kristal të pastërta në xhepin tuaj. Dizajni i kamerës e komplementon përsosshmërisht operimin e lehtë dhe ekranin me madhësi LCD me madhësi 2.7". Kamera ju sjell imazhe të bukura me 20 MP rezolucion dhe procesorin e fuqishëm DIGIC 4+.

E krijuar për kreativitet dhe spontanitet

IXUS 90 është e gatshmë për t'u përdorur në çdo moment dhe kohë. Bëhu spontan me 10x zoom optik, IS inteligjente dhe ZoomPlus 20x apo shkrep fotografi të të gjithë familjes me lensin me këndë të gjërë dhe madhësi prej 24 mm. Poashtu, ju mund të përmirësoni fotografitë tuaja me një mori filterësh kreativ si "Fish Eye" apo Render. Këto efekte të shpejta ju sjellin fotografi unike.

Sorry, the description of the image is missing.

Krijo video mbreslënëse

Argëtohuni me aftësinë e IXUS 190 për të inçizuar me prekjen e një butoni. Përjetoni gjithëanshmërinë kreative me përdorimin e zoomit optik për të kapur video me kualitet HD dhe në formatin MP4.

Teknologjitë Wi-Fi, NFC dhe determinim lokal

Ju mund t'i shpërndani fotografitë tuaja pasi t'i kapni me vetëm një klikim nëpërmjet platformave Wi-Fi dhe NFC. Gjatë inçizimit ju mund të shihni informata të detajizuara për lokacionin ku gjindeni nëpërmjet sistemit navigues GPS të integruar përbrenda. Sistemi do ju mundëson të gjeni nivelin mbidetar e informata të tjera.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura maksimale e lentes:
6,9
Apertura minimale e lentes:
3
Audio incizues:
Diagonalja e ekranit (inç):
2,7
Diagonalja e skanimit [1/xx inç]:
2,3
EAN:
4549292082999
Formatet e fajlleve:
JPEG, MP4
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia maksimale fokale [mm]:
43
Gjatësia minimale fokale [mm]:
4,3
Kodi i prodhuesit:
1800C001
Lansuar:
27 Janar 2017
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i fotoaparatit:
E përdorshme nga të gjithë
Lloji i senzorit:
CCD
Lloji i stabilizatorit:
Elektronikë
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
1 600
Ngjyra:
Kaltër
Njohje e tipareve fizike:
Përmasat [H x W mm]:
95.3 x 56.8 x 23.6
Pesha me pajisje shtesë [g]:
137
Prodhuesi:
Canon
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
20
Rezolucioni i ekranit LCD:
230 000
Stabilizues imazhi:
Ueb-i i prodhuesit:
Canon.com
Video incizues:
WiFi:
Zmadhim digjital [i shumëfishtë]:
4
Zmadhues optik [ i shumëfishtë]:
10

Bashkangjitja Fotoaparat Canon IXUS 190 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE