Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Fotoaparat SONY ALPHA ILCE-5000, i bardhë

Kodi i produktit:
147622
Audio incizues:
Ngjyra:
Bardhë
WiFi:
Video incizues:
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz

Si të porosisim në Gjirafa50?

485.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

SONY ALPHA ILCE-5000 shquhet për kualitet dhe shpejtësi të fotografisë. Ky fotoaparat me lense të ndërrueshme ka një sensor të madh të kombinuar me procesorin e fuqishëm BIONZ që ofron fotografi të pastra me përplot detaje si dhe natyrisht, fotografim të shpejtë. Sensori APS-C merr më shumë dritë duke ju mundësuar që fotografitë e juaja të jenë të ndritshme dhe me kualitet profesional. Ndërsa, përmes WiFi-së dhe teknologjisë NFC, ju mundeni shumë lehtë t'i shpërndani fotot tuaja shumë shpejtë. Për më shumë, ky fotoaparat ju mundëson që të incizoni video me rezolucion të plotë HD. Fotoaparati ka një sensor të formatit CMOS Exmor APS HD me rezolucion deri në 20.1 MP. Ndërsa fotografitë dhe videot mund të ruhen në MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, SD, SDHC dhe SDXC. Dimensionet e fotoaparatit janë 109.6 x 62.8 x 35.7 mm dhe peshon 210 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Audio incizues:
Bayonet:
Sony E
Diagonalja e ekranit (inç):
3
EAN:
4905524958287
Formatet e fajlleve:
AVCHD, JPEG, MP4, RAW
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia e senzorit [mm]:
23,2
Kodi i prodhuesit:
ILCE5000LW.CEC
Lansuar:
5 Mars 2014
Lartësia e senzorit [mm]:
15,4
Lense në pako:
SEL-1650
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i senzorit:
CMOS Exmor APS HD
Mediat incizuese:
Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD, SDHC, SDXC
Mundësi lëvizje (me kënde / pjerrtësi të ndryshme):
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
16 000
Ngjyra:
Bardhë
Njohje e tipareve fizike:
Paketimi:
Set
Përmasat [H x W mm]:
109,6 x 62,8 x 35,7
Pesha me pajisje shtesë [g]:
269
Pesha pa bateri dhe karta [g]:
210
Prodhuesi:
Sony
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
20,1
Rezolucioni i ekranit LCD:
460 800
Smile Shutter:
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz
Video incizues:
WiFi:
Zmadhim digjital [i shumëfishtë]:
4

Bashkangjitja Fotoaparat SONY ALPHA ILCE-5000 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE