Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kamerë Olympus E-M10 Mark II + 14-42mm II R + 40-150mm R, e argjendë / zezë

Kodi i produktit:
225584
Audio incizues:
Mundësi lëvizje (me kënde / pjerrtësi të ndryshme):
Viewfinder optik/elektronik:
Video incizues:
Rezolucioni i ekranit LCD:
1 037 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

637.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 53.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kamera E-M10 Mark II nga kompania Olympus ka një kamerë të kualitetit të lartë dhe është gjithnjë në gatishmëri për të kapur momentet më interesante. Me këtë kamerë në cantën tuaj, ju do të keni mundësi të shkrepni jo vetëm foto me kualitet të lartë por edhe video me kualitet 4K UltraHD. Thjeshtë me kreativitetin tuaj mund të shkrepni foto perfekte. Kamera punon me 5 akse të cilat shërbejnë si stabilizues dhe nuk lejojnë qe dridhjet e duarve të shkrepin fotografi jo kualitative. Kamera është e pajisur me një ekran elektronik OLED që shkrep foto shumë të pastërta me 2.36 milion pika, dhe gjithashtu kamera mundëson rregullimin e preferencave në kohë reale gjatë shkrepjes së fotografive. Kamera shkrep foto me kualitet 4K. Ajo gjithashtu ka mundësinë e inqizimit të videove në formë të ngadalsuar (slow motion). Kamera është e pajisur me ekran LCD që ka mundësi navigimi me gisht, dhe mundësi rrotullimi në këndin që ju përshtatet. Kështu që ju mund të shkrepni fotografi nga këndi që juve ju përshtatet pa ndonjë telashe. Ju mundeni që menjëherë ti shpërndani fotografitë me anë të valëve Wi-Fi ose me sistemin e shpërndarjes së fotografive nga OLYMPUS. Gjithashtu falë mbështetjes së valëve Wi-Fi ju mund ta kontrolloni kamerën nga distanca, Gjatësia e lentit 1 është 14 deri 42mm. Distanca më e afërt e fokusit është 0.25m. Pesha 113gram. Gjatësia e lentit 2 është 40 deri 150mm. Distanca më e afërt e fokusit është 0.9m. Pesha 190gram. Kamera posedon blic të inkuadruar në trupin e saj. Transferimi i fotove dhe videove përpos Wi-Fi dhe sistemit të Olympus mund të bëhet edhe me anë të kabllove HDMI ose USB. Pesha e kamerës është 390gram. Kamera vjen me 2 lente për fotografim.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Audio incizues:
Bayonet:
Micro 4/3
Diagonalja e ekranit (inç):
3
EAN:
4545350049379
Ekran me prekje (touch):
Formatet e fajlleve:
JPEG, MOV, MPO, RAW
Fotografi 3D:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia e senzorit [mm]:
17.3
Kodi i prodhuesit:
V207055SE000
Lansuar:
3. 11. 2017
Lartësia e senzorit [mm]:
13
Lense në pako:
14-42 mm, 40-150 mm
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i senzorit:
Live MOS
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Mundësi lëvizje (me kënde / pjerrtësi të ndryshme):
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
25600
Ngjyra:
Zezë, argjendtë
Njohje e tipareve fizike:
Paketimi:
Kit
Përmasat [H x W mm]:
119.5 x 83.1 x 46.7
Pesha me pajisje shtesë [g]:
390
Pesha pa bateri dhe karta [g]:
342
Prodhuesi:
Olympus
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
16.1
Rezolucioni i ekranit LCD:
1 037 000
Video incizues:
Viewfinder optik/elektronik:
WiFi:

Bashkangjitja Kamerë Olympus E-M10 Mark II + 14-42mm II R + 40-150mm R edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE