Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Fotoaparat Sony Cybershot DSC-HX90, i zi

Kodi i produktit:
172874
Apertura maksimale e lentes:
3,5
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
12 800
WiFi:
Viewfinder optik/elektronik:
Video incizues:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
438.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Sony është e njohur për prodhimin e fotoaparateve kualitativ. Këtë herë, kjo kompani sjellë fotoaparatin Sony DSC-HX90, i cili ka një formë kompakte me kualitet DSLR që e bënë të përshtatshëm edhe për përdorues profesional. Për më shumë, ky fotoaparat ofron rezultate të shkëlqyeshme dhe në mungesë të dritës falë lenteve zmadhuese optike 30x. Falë sensorit CMOS të formatit Ermor R dhe teknologjive të tjera, ky fotoaparat ofron një rezolucion deri në 18 pix. Gjithashtu, përveç fotove, ky fotoaparat mund të përdoret edhe për incizim të videove me FullHD. Ndërsa ruajtja e fotove bëhet në kartela MS, SD, SDHC dhe SDXC. Dimensionet e fotoaparatit janë 102.0 x 58.1 x 35.5 mm dhe peshon 245 g së bashku me bateri dhe kartelën e memories.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura maksimale e lentes:
3,5
Apertura minimale e lentes:
6,4
Audio incizues:
Diagonalja e ekranit (inç):
3
Diagonalja e skanimit [1/xx inç]:
2,3
EAN:
4548736014299
Formatet e fajlleve:
JPEG, MP4
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia maksimale fokale [mm]:
123
Gjatësia minimale fokale [mm]:
4,1
Kodi i prodhuesit:
DSCHX90B.CE3
Lansuar:
11 Qershor 2015
Lloji i baterisë:
Litium N
Lloji i fotoaparatit:
Për aparat të avansuar, me zmadhim
Lloji i senzorit:
CMOS Exmor R
Lloji i stabilizatorit:
Optike
Mediat incizuese:
Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, MicroSD, MicroSDHC, MicroSDXC, SDHC, SDXC
Mundësi lëvizje (me kënde / pjerrtësi të ndryshme):
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
12 800
Ngjyra:
Zezë
Njohje e tipareve fizike:
Përmasat [H x W mm]:
102.0 x 58.1 x 35.5
Pesha me pajisje shtesë [g]:
245
Pesha pa bateri dhe karta [g]:
218
Prodhuesi:
Sony
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
18,2
Rezolucioni i ekranit LCD:
921 600
Smile Shutter:
Stabilizues imazhi:
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz
Video incizues:
Viewfinder optik/elektronik:
WiFi:
Zmadhues optik [ i shumëfishtë]:
30

Bashkangjitja Fotoaparat Sony Cybershot DSC-HX90 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE