Kamerë Canon EOS 250D + 18-55mm f / 3.5-5.6 III + CB-SB130 + 16GB

Kodi i produktit:
259402
Bayonet:
Canon EF, Canon EF-S
Pesha [g]:
449
Ndjeshmëria maksimale ISO - video:
12 800
Ngjyra:
Zezë
Numri i pikëve të fokusimit:
9

Si të porosisim në Gjirafa50?

808.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 67.38 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Canon po lançon një SLR kompakt digjital EOS që ofron pajisje pa kompromise, cilësore dhe shpejtësi për të gjithë entuziastët. Kjo mrekulli e vogël dhe kompakte kombinon kamerat më të mira SLR kompakte dhe digjitale në një lidhje ideale. Kamera gjithashtu vjen me lente Canon EF-S 18-55mm f / 3.5-5.6 DC III, një mbështjellëse për kamerë, lente, aksesorë, dhe një kartelë memorie 16GB. Qendra e Canon EOS 250D është procesori i imazhit DIGIC 8, i cili mund të arrijë edhe më shumë nga çdo piksel. Imazhi që rezulton ka zhurmë më të ulët dhe përmbajtje të shkëlqyer dinamike dhe ju jep liri më kreative, madje edhe në dritë të ulët. Sensori 24,1 milionë CMOS ju mundëson të kapni çdo detaj. Gjithashtu, kamera përmban një LCD të madh 3 "që mund të rrotullohet në çdo kënd. Kjo ju lejon të shprehni lehtësisht synimet tuaja kreative dhe të krijoni të shtëna të përkryera nga kënde krejtësisht të ndryshme. Kamera mbështet Wi-Fi, Bluetooth, RAW, JPEG, printim direkt dhe karta micro SD. Ajo ka një bateri lithium-ion LP-E17. Dimesnionet e saj janë 122.4 x 92.6 x 69.8 mm dhe peshon 449 g.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bayonet:
Canon EF, Canon EF-S
Blic të integruar:
Diagonalja e ekranit (inç):
3+
EAN:
8714574661490
Ekran i palueshëm / lëvizshëm:
Ekran me prekje (touch):
Formatet e fajlleve:
JPEG, RAW
Formati i fajlleve audio:
AAC, PCM lineare
Formati i videove:
MOV, MP4
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia e senzorit [mm]:
22,3
Imazh i kthjellët:
Kodi:
3454C010
Kompresim të videove: :
H.264
Lansuar:
16. 4. 2019
Lartësia e senzorit [mm]:
14,9
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i senzorit:
CMOS
Madhësia maksimale e fotos [piksel]:
6000 x 4000
Mbulim i kuadros [%]:
95
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Ndjeshmëria maksimale ISO - video:
12 800
Ngjyra:
Zezë
Numri i pikëve të fokusimit:
9
Numri maksimal i imazheve [fps]:
5
Paketimi:
Trup me një lente
Përmasat [H x W mm]:
122,4 x 92,6 x 69,8
Pesha [g]:
449
Prodhuesi:
Canon
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
24,1
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
1 040 000
Rezolucioni maksimal i videove [piksel]:
3240 x 2160 (25fps)
Shpejtësia e mbylljes:
1/4000
Sinkronizimi i blicit X-Sync [s]:
1/200
Teknologjia:
Për mikrofon, microUSB, miniHDMI
Ueb-i i prodhuesit:
Canon.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE