Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Fotoaparat Pentax KP, i zi

Kodi i produktit:
206653
Bayonet:
Pentax KAF2
Mbulim i kuadros [%]:
100
Sinkronizimi i blicit X-Sync [s]:
1/180
Shpejtësia e mbylljes:
1/6000
Rezolucioni maksimal i videove [piksel]:
1920 x 1080 (60i)

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1126.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 93.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Fotoaparati Pentax KP dallohet me kualitetin e tij të lartë. Ky fotoaparat ka një sensor të fotove me rezolucion deri në 24 MPx. Ai ka sensitivitet ISO i cili arrin nivelin ISO 819200. Ka një ekran të llojit LCD (i cili mund të anohet), si dhe mundëson xhirimin në kualitet Full HD. Fotoaparati PENTAX KP është rezistent edhe ndaj pluhurit dhe kushteve të ndryshme atmosferike. Ai gjithashtu është i pajisur me interface-in WiFi.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bayonet:
Pentax KAF2
Blic të integruar:
Diagonalja e ekranit (inç):
3
EAN:
0027075298798
Ekran i palueshëm / lëvizshëm:
Formatet e fajlleve:
JPEG, RAW
Formati i videove:
AVI, MOV
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia e senzorit [mm]:
23,5
Imazh i kthjellët:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
1 050
Kodi i prodhuesit:
16017
Kompresim të videove :
AVC, H.264, MPEG-4
Lartësia e senzorit [mm]:
15,6
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i senzorit:
CMOS
Madhësia maksimale e fotos [piksel]:
6016 x 4000
Mbulim i kuadros [%]:
100
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
819 200
Ngjyra:
Zezë
Numri i pikëve të fokusimit:
27
Numri maksimal i imazheve [fps]:
7
Paketimi:
Trup
Përmasat [H x W mm]:
101 x 131,5 x 76
Pesha [g]:
642
Prodhuesi:
Pentax
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
24,32
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
921 000
Rezolucioni maksimal i videove [piksel]:
1920 x 1080 (60i)
Shpejtësia e mbylljes:
1/6000
Sinkronizimi i blicit X-Sync [s]:
1/180
Teknologjia:
Micro HDMi, micro USB, Wi-Fi

Bashkangjitja Fotoaparat Pentax KP edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE