Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kamerë Canon EOS 200D + 18-55mm IS STM, e bardhë

Kodi i produktit:
217951
Bayonet:
Canon EF, Canon EF-S
Përmasat [H x W mm]:
122,4 x 92,6 x 69,8
Ndjeshmëria maksimale ISO - video:
12 800
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
25 600
Ngjyra:
Bardhë

Si të porosisim në Gjirafa50?

666.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 55.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Canon e nxjerr në treg kamerën digjitale EOS 200D me një lens e cila ju ofron entuziastëve përparësi në kualitet dhe shpejtësi. Kjo mrekulli e vogël dhe kompakte kombinon madhësinë e saj me teknologjinë digjitale SLR që do ju bëjë të harroni fotografimin me celular. Procesori më i avancuar DIGIC 7, senzori me 24.2 milion piksela dhe Dual Pixel CMOS AF autofokus ju mundësojnë të nxjerrni fotografi jashtëzakonisht të detajizuara dhe me kualitet të lartë si dhe video me kualitet Full HD. Në pako poashtu përfshihet një lens portativ të cilin do të mund ta mbani me vete lehtësisht.

Sorry, the description of the image is missing.


Detajizim unik në çdo fotografi

Canon EOS 200D mban procesorin e imazheve DIGIC 7 që mund të nxjerr fotografi me çdo detaj, ngjyra dinamike dhe me pak ndotje. Poashtu, kamera është pajisur me senzorin CMOS me 24.2 milion piksela me madhësi 22.3 x 14.9mm.


Zgjidhja e përsosur për të kapur fotografi në momente spontane

Kamera e re është ideale për fotografi të shpejta të momenteve spontane në jetën tuaj. Kjo mundësohet nga madhësia optimale që ju mundëson ta keni kamerën gjithmonë afër duarve. Poashtu autofokusi Dual Pixel CMOS AF ju mundëson fokus të shpejtë dhe preciz për kualitetin më të lartë të mundshëm të imazheve tuaja.


Sorry, the description of the image is missing.


Ekran me prekje dhe viewfinder

Shikoni rezultatin e fotografive tuaja në ekranin me prekje (touch) me madhësi 3" dhe platformë LCD që ju mundëson të krijoni imazhe me viewfinder dhe ta rrotulloni për 180 shkallë në mënyrë që të kapni fotografi në kënde të vështira apo afër sipërfaqes tokësore.


Sorry, the description of the image is missing.


Ruaj dhe ndaj fotografitë me lehtësi

Me platformën Wi-Fi të integruar ju mund të transferoni dhe ruani fotografitë dhe videot me shpejtësi dhe lehtësi. Modeli poashtu ofron mbështetje për Bluetooth dhe NFC që ju mundësojnë të lidhni kamerën me celular SMART apo pajisje të tjera.

Krijo videoklipe kreative

Inçizo video me pamje unike dhe rezolucion të bukur Full HD. Poashtu, nëpërmjet senzorit Dual Pixel CMOS AF, ju mund të ndjekni objektet e ndryshme me precizitet maksimal.


Sorry, the description of the image is missing.


Lensi Canon EE-S 18-55 mm f / 4-5.6 IS STM

Ky është një lens i lehtë dhe portativ të cilin mund ta mbani me vete kudo që shkoni. Lensi është pajisur me zoom standard dhe stabilizuesin e imazheve 4EV që ju mundëson të krijoni fotografi të përsosura edhe në ambiente me dritë të vogël. Aksesori është krijuar për të shkrepur fotografi në formatin "Landscape" apo "Portrait" apo çdo lloj pozite tjetër të gjerë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bayonet:
Canon EF, Canon EF-S
Blic të integruar:
Diagonalja e ekranit (inç):
3
EAN:
4549292091434
Ekran i palueshëm / lëvizshëm:
Ekran me prekje (touch):
Formatet e fajlleve:
JPEG, RAW
Formati i fajlleve audio:
AAC, PCM lineare
Formati i videove:
MOV, MP4
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia e senzorit [mm]:
22,3
Imazh i kthjellët:
Kodi i prodhuesit:
2253C001
Kompresim të videove :
H.264
Lartësia e senzorit [mm]:
14,9
Lloji i baterisë:
Li-ion
Lloji i senzorit:
CMOS
Madhësia e senzorit:
APS-C
Madhësia maksimale e fotos [piksel]:
6000 x 4000
Mbulim i kuadros [%]:
95
Mediat incizuese:
SD, SDHC, SDXC
Ndjeshmëria maksimale ISO - video:
12 800
Ndjeshmëria maksimale [ISO]:
25 600
Ngjyra:
Bardhë
Numri i pikëve të fokusimit:
9
Numri maksimal i imazheve [fps]:
5
Paketimi:
Trup me një lente
Përmasat [H x W mm]:
122,4 x 92,6 x 69,8
Pesha [g]:
456
Prodhuesi:
Canon
Rezolucioni efektiv i senzorit [Mpx]:
24,2
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
1 040 000
Rezolucioni maksimal i videove [piksel]:
1920 x 1080 (60p)
Shpejtësia e mbylljes:
1/4000
Sinkronizimi i blicit X-Sync [s]:
1/200
Teknologjia:
Bluetooth, mini HDMi, USB, port hyrës për mikrofon, Wi-Fi
Ueb-i i prodhuesit:
Canon.com

Bashkangjitja Kamerë Canon EOS 200D + 18-55mm IS STM edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE