Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kamerë Sony FDR-AX53 (mikrofon + tripod)

Kodi i produktit:
266799
Apertura maksimale e lentes:
2
Lloji i senzorit të imazhit:
CMOS Exmor R
Zmadhim digjital:
250
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz
Teknologjia:
Micro HDMI, Micro USB, Mikrofon, WiFi

Si të porosisim në Gjirafa50?

1255.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 104.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sony FDR-AX53 është një pajisje plotësisht profesionale. Lentet e kamerës janë zhvilluar së fundmi dhe, së bashku me një sensor të imazhit, rrit imazhin në një rezolucion mahnitës 4K. Ndjeshmëri e lartë gjatë xhirimit, veçanërisht në vendet ku dukshmëria është e dobët. Regjistrimi 4K shndërrohet automatikisht në një rezolucion të ulët Full HD që mund të luhet përsëri në një HD TV. SteadyShot - një veçori shumë e përparuar e stabilizimit të imazhit. Ky funksion kompenson vibrimet e shpejta që ndodhin normalisht në ngjarje sportive. Videot e tua nuk do të mungojnë asnjë detaj. Algoritmi i ri i autofokusit optimizon komunikimin midis lenteve dhe procesorit të imazhit, i cili shpejton autofokusin jashtëzakonisht shpejt, dhe një sistem i klasit botëror për të parashikuar gamën e autofokusit vazhdimisht përqendrohet në këtë temë. Struktura e re e mikrofonit është krijuar për të kapur tinguj më të plotë dhe me cilësi të lartë me zhurmë afërsisht 40% më pak. Xhironi filma me ritme të larta kornizash (p.sh. 120 fps / 100 fps (NTSC / PAL)) në Full HD. Filmi me lëvizje të ngadaltë tregon cilësinë mahnitëse të figurës së secilës skenë në të gjitha bukuritë e saj. Modaliteti time-lapse kap fotografitë për një periudhë të caktuar kohe në një interval të zgjedhur kornizë-në-kornizë, duke krijuar një video time-lapse me cilësi të lartë 4K nga sekuenca. Së bashku me kamerë janë të përfshirë një mikrofon dhe një tripod.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura maksimale e lentes:
2
Apertura minimale e lentes:
3.8
Aspekt 16:9:
Besueshmëria:
100 %
Diagonalja e panelit LCD:
3
Diagonalja e skanimit 1xx inç:
2.5
Diametri i filterit mm:
55
EAN:
5013493371309
Ekran me prekje touch:
Fotografi digjitale:
Full HD:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia maksimale fokale mm:
88
Gjatësia minimale fokale mm:
4.4
Incizues zëri:
Kodi:
FDRAX53VGPDI.EU
Lansuar:
8. 8. 2019
Lloji i kamerës:
Familjare, profesionale
Lloji i senzorit të imazhit:
CMOS Exmor R
Lloji i stabilizatorit:
Optike
Mbështetje për 4K UHD:
Mediat incizuese:
Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD, SDHC, SDXC
Ngjyra:
Zezë
Përmasat mm:
73 x 80.5 x 166,5
Pesha g:
635
Prodhuesi:
Sony
Rezolucioni i ekranit LCD:
921 600
Rezolucioni maksimal i senzorit piksel:
8290000
Rezolucioni maksimal i videove piksel:
3840 x 2160 (25fps)
Stabilizues imazhi:
Teknologjia:
Micro HDMI, Micro USB, Mikrofon, WiFi
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz
Zmadhim digjital:
250
Zmadhim optik:
20

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE