Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Samsung Galaxy A5 2017, 5.2 ", 3 GB RAM, 32 GB, i zi

Kodi i produktit:
204440
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
1920 x 1080 (Full HD)
Memorie e brendshme [GB]:
32
Numri i bërthamave:
8
Numri i kartave SIM:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

337.50 € * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 56.25 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e re e celularëve inteligjentë Samsung Galaxy A për vitin 2017 do t'ju tërheqë juve me elegancën, modelin e qëndrueshëm, performancën më të lartë, kamerat e zgjeruara dhe një mori karakteristikash që e bëjnë jetën e përditshme të lëvizshme më të lehtë. Dizajni i bukur Linja e re e celularëve inteligjentë Samsung Galaxy A është frymëzuar nga modelimi i modeleve të flamurit të Galaxy S në një kombinim luksoz të metaleve dhe qelqit. Korniza është metalike, trupi është i mbuluar me xham të qëndrueshëm dhe gjithçka është e rrumbullakuar bukur, në mënyrë që celulari jo vetëm që të tërheq vëmendjen, por gjithashtu të përshtatet në mënyrë të përkryer në pëllëmbën e dorës tuaj. Ndërtim i qëndrueshëm Galaxy A Series 2017 ju sjell rezistencë të shtuar të ujit dhe pluhurit në certifikimin IP68. Një shkallë e tillë e lartë e mbrojtjes korrespondon me një pajisje me një zhytje deri në 1.5 metra nën ujë deri në 30 minuta, dhe natyrisht që shiu, djersa, rëra dhe pluhuri nuk kanë rëndësi. Është një nga përmirësimet që shumica e përdoruesve do ta vlerësojnë. Ekran i madh Full HD Super AMOLED Galaxy A5 ju sjell zgjidhjen ideale dhe zgjidhje krejt përfekte për argëtimin tuaj. Ai ofron një ekran 5.2" të qëndrueshëm me rezolucion të lartë Full HD dhe teknologji Super AMOLED, e cila garanton riprodhim të përsosur të ngjyrave me kënde të shkëlqyera të shikimit. Argëtim i shkëlqyeshëm me kamerat Me kamera të zgjeruara, ju mund të kapni të gjitha momentet e rëndësishme në cilësi të përsosur dhe më të lehtë se kurrë. Me fokusim automatik, të saktë dhe një lente të shkëlqyeshme f / 1.9 të para dhe të pasme për të kapur foto të gjalla dhe të qarta edhe në dritë të ulët. Galaxy A5 ofron kamerën e pasme me rezolucion të lartë 16 megapiksel dhe pjesën e përparme gjithashtu 16 megapiksel. Kamera ofron një funksionim të thjeshtë që ju lejon të vendosni shpejt dhe lehtë ndërmjet modeleve të ndryshme dhe të aplikoni menjëherë filtra dhe imazhe të ndryshme në fotografi. Për imazhe më të ndritshme dhe selfie me rezolucion të lartë mund të arrihet duke prekur kudo në ekran pa pasur nevojë për blic-in. Veçoritë kryesore Samsung Galaxy A5 (2017) është i pajisur me një procesor të fuqishëm 8-core me një frekuencë prej 1.9 GHz dhe 3 GB memorie. Ekrani Super AMOLED me madhësi 5.2 " ka një rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 piksel. Të gjitha të dhënat dhe aplikacionet janë të disponueshme për 32 GB memorie të brendshme të zgjerueshme përmes kartave microSD (deri në 256 GB). Lidhshmëri e mrekullueshme edhe përmes WiFi ac, Bluetooth 4.2, NFC, ANT +, GPS dhe USB tip-C. Ai përmban përshpejtues, sensor afërsie, sensori gjeomagnetik, sensor dritës RGB, sensori Hall, sensori i gjurmëve të gishtërinjve, gyro dhe barometri. Dizajni i celularit plotëson vlerësimin e mbrojtjes IP68. Mbështet lidhjen në rrjetet mobile 2G, 3G dhe LTE cat.6. Bateria është 3000 mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë. Android 6.0 Marshmallow menaxhon aplikacionet.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
EAN:
8806088600888
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
1,9
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
850, 900, 1800, 1900
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
71,4
GPS:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
3 000
Kodi i prodhuesit:
SM-A520FZKAETL
Lansuar:
6 Janar 2017
Lartësia [mm]:
146,1
Lidhës:
3.5mm (TRRS), USB-C
Lloji i ekranit:
OLED
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
5,2
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
3
Memorie e brendshme [GB]:
32
Numri i bërthamave:
8
Numri i kartave SIM:
1
Prodhuesi:
Samsung
Radio:
Rezistent ndaj ujit:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
1920 x 1080 (Full HD)
Rezolucioni i kamerës së përparëme [MP]:
16
Rezolucioni i kamerës [MP]:
16
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
Slot për memorie me kapacitet max. [GB]:
256
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
7,9
Ueb-i i prodhuesit:
Samsung.cz

Bashkangjitja Celular Samsung Galaxy A5 2017 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE