Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Apple iPhone 8 Plus, 5.5", Full HD, Apple iOS, 256GB, i artë

Kodi i produktit:
222429
Bluetooth:
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Sistemi operativ:
Apple iOS
Rezolucioni i kamerës [MP]:
12

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1,184.50 
Ju kurseni : 258.00   (22%)
926.50 € * Përfshirë TVSH-në
22% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 154.42 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

iPhone 8, me konstruktin e tij elegant të xhamit dhe performancën jashtëzakonisht të shpejtë, është zgjidhja ideale dhe zëvendësuesi i denjë i paraardhësve të tij. Celulari mbështet rimbushjen pa kabllo (wireless) dhe procesori i ri A11 Bionic do ju sjell një mori aplikacionesh të realitetit virtual. Dhe, kamera e dyfishtë nga 7 Plus është e përmirësuar edhe më e mirë sesa më herët. I bukur dhe i qëndrueshëm iPhonë 8 Plus është pajisur me ram metalik të durueshëm i mbuluar me xham të fortë që i jep 50% më shumë shtresa të forta mbrojtëse. Nga brenda, celulari ka konstruksion të çelikut me 7000 shtresa të aluminit. I gjithë kombinimi duket mahnitës. I gjithë konstrukti është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit me standard IP67 dhe oleofobik që nuk lejon që shenjat e gishtërinjëve të mbesin të dukshme. Ekrani i ri 5.5" TrueTone Retina Tani gjithçka do të duket më natyrale në ekran. Balanci i ngjyrës së bardhë është rregulluar me teknologjinë TrueTone i kombinuar me senzorin ambient light gjë që mundëson të shihni imazhe me plot ngjyra dhe tërheqëse për syrin tuaj. Ekrani poashtu mban një diapazon të gjërë ngjyrash ( P3), kontrast dhe shkëlqim të lartë dhe mbështet teknologjinë 3D Touch. Ekrani me madhësi 5.5" vjen me rezolucion Full HD prej 1920 x 1080 piksela me 401 ppi që i mundëson t'ju tregoj imazhe kristal të pastërta me kënde fantastike të shikimit për komunikim me shoqëri, gaming, punë dhe argëtim me filma etj. 3D Touch Teknologjia 3D Touch ju mundëson të kryeni komande të ndryshme me presion. Me 3D Touch mund të ndërroni aplikacionet të cilat i keni aktivizuar më shpejtë, të hapni linke në mini-Safari e shumë gjëra të tjera. Dhe për ta bërë teknologjinë të përsosur ju do të ndjeni vibrim sa herë që aktivizohet. Performancë që mund të shfaq realitetin virtual Çipi i ri A11 Bionic do ju sjell performancë edhe më të shpejtë. Dy bërthamat e performancës funksionojnë 25% më shpejtë, 4 bërthamat e fuqisë 70% me shpejtë, dhe përshpejtuesi grafik i ri me 3 bërthama funksionon 30% më shpejtë sesa A10 Fusion. Bionic Graphics Accelerator A11 është optimizuar për lojërat dhe aplikacionet 3D me realitet virtual. Ju mund të argëtoheni me lojërat realistike në saje të platformaës Metal 2 dhe teknologjisë Core ML për të integruar aplikacionet në celularin tuaj. Rimbushje e baterisë me wireless Me iPhone 8 Plus kabllot do të jenë të panevojshme. Wireless aksesorët dhe rrjetet janë pajisur me teknologjinë Qi wireless për rimbushje. Dhe nëse nuk dëshironi ta rimbushni celularin me wireless, ateherë ju mund ta përdorni portin Lighting i cili ende gjindet në celular. Kamera Dual në iPhone 7 Plus ka marrë një mori shpërblimesh dhe lavdërimesh, Tani, në iPhone 8 Plus, kjo kamerë ka pësuar një mori përmirësimesh me lense të këndit të gjërë dhe të telefotos. Kamera 1 megapiksela widescreen kombinohet me kamerën 12 megapiksela me lensin telefotografik për t'ju sjellur zoom optik 2x dhe karakteristika të video lojërave si thellësia e fushës ( depth of field). Lensi me kënd të gjërë ka shkëlqim f / 1.8 ndërsa lensi telefoto f / 2.8. Poashtu, celulari është pajisur me dritën flash TrueTone dhe stabilizuesin optik të imazheve. Kamera ju ofron platformat Portrait Mode & Lighting që ju bënë mjeshtër të portreteve. Dual kamera përdor procesorin inteligjent të sinjaleve të imazhit ( ISP) për të kërkuar të dhënat dhe optimizuar imazhet para se ato të kapen. Dhe ajo është pajisur me platformën Pixel Processing, një diapazon të gjërë ngjyrash, autofocus më të shpejtë dhe ngjyra të më bukura HDR që do ju mundësoj të kapni fotografi live, të inçizoni me kualitet Ultra HD 4K, dhe të krijoni video me platforma të ndryshme si Panorama, Exposure Control, Fast Scan ose Time-Lapse. Me kaq shumë karakteristika, argëtimi i bërjes së videove dhe fotografive është pa limit. Kamerë e përsosur FaceTime HD Kamera e përparme FaceTime HD vjen me 7 megapiksela dhe senzorin af / 2.2 i cili do ju mundësoj të bëni selfie dhe të flisni me video edhe në ambiente me dritë të ulët. Zë më këmbues Altoparlantët stereo të rinjë janë 25% më kumbues dhe të pasuruar me më shumë bass, në mënyrë që të përjetoni maksimalisht muzikën, videot apo të flisni me rehati në telefon. Sistemi operativ iOS më i avancuar iPhone i ri është pajisur me sistemin operativ më të sofistikuar iOS 11, me një mori karakteristikash dhe përmirësimesh të aplikacioneve tuaja të preferuara që do ju mundësojnë të punoni me shpejtë dhe rehat. Aplikacionet shfrytëzojnë maksimalisht çdo harduer të integruar për t'ju sjellur performancë të jashtëzakonshme dhe super të shpejtë në çdo sekond. Një mori karakteristikash dhe teknologjish të reja iPhone 8 Plus ka butonin Home me lexuesin e gishtërinjëve Touch që ju mundëson të hapni telefonin me shpejtësi dhe të bleni gjëra në iTunes, iBooks apo në App Store me një prekje. Për punë dhe argëtim në celularin tuaj të ri, ju mund të lidhni me internet me teknologjinë më të fundit WiFi 802.11ac me teknologjinë MIMO dhe ju ofron mbështetje për rrjetet 4G LTE dhe Voice Over LTE.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
EAN:
1901984558190
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 2100
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
900, 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
78,1
GPS:
Karikim pa kabllo:
Kodi i prodhuesit:
MQ8R2CN/A
Kohëzgjatja maksimale e bisedës [h]:
21
Lartësia [mm]:
158,4
Lexues i shenjave të gishtërinjëve :
Lidhës:
Lightning
Lloji i ekranit:
Retina
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
5.5
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Mbështetje për NFC:
Memorie e brendshme [GB]:
256
Numri i kartave SIM:
1
Pesha [g]:
202
Prodhuesi:
Apple
Rezistent ndaj ujit:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
1920 x 1080 (Full HD)
Rezolucioni i kamerës së përparëme [MP]:
7
Rezolucioni i kamerës [MP]:
12
Sistemi operativ:
Apple iOS
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
7,5

Bashkangjitja Celular Apple iPhone 8 Plus edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE