Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Sony Xperia 10, 3GB/64GB, 6" FHD+, i argjendtë

Kodi i produktit:
255824
Apertura:
2
Radio:
Memoria operuese [GB]:
3
Memorie e brendshme [GB]:
64
Modeli i procesorit:
Snapdragon 630 (4x2.2 GHz/4x1.9 GHz)

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
319.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 53.25 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sony Xperia 10 vjen me dizajn tejet modern, rezistencë dhe performancë të jashtëzakonshme. Ky celular v cilësi ekran me prekje 6”LCD, që shfaq imazhe me cilësi Full HD+ 21: 9, i pajisur me një qelq mbrojtës Corning Gorilla Glass 5. Si pjesë përbërëse, ky celular ka pjesë harduerike të cilësisë së lartë të cilat mundësojnë operim dhe performancë të shpejtë e pandërprerje. Të gjitha proceset bazohen në procesorin tetë bërthamësh Qualcomm Snapdragon 630 që operon në frekuencë 2.2GHz, i kombinuar me memorie operuese 3GB dhe memoria e brendshme për ruajtjen e të dhënave të çfarëdoshme me kapacitet 64GB (por që mund të zgjerohet përmes kartës së memories microSD). Poashtu, Sony Xperia 10, ka edhe dy kamera me të cilat shkrep e incizon imazhe me cilësi superiore, një të pasme 13 + 5 MPx dhe një të përparme 8 MPx. Sony Xperia 10 vjen me sistem operativ të instaluar Android, si dhe mundësi për lidhje me teknologjitë si Wi-Fi, Bluetooth 5.0, Hi-Res Audio, LDAC, DSEE HX, NFC, 2G / 3G /LTE e GPS. Gjithashtu, veçori e këtij celulari është mundësia e lidhjes me pajiset tjera përmes portit USB lloji C dhe 3.5 mm jack.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura:
2
Auto fokus:
Bluetooth:
Busull digjitale:
Diod me ndriçim:
Dual SIM:
Focus PDAF:
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
2.2
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
68
GLONASS:
GPS:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
2 870
Lansuar:
28. 2. 2019
Lartësia [mm]:
157
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lidhës:
3.5mm (TRRS), USB-C
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
6
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
3
Memorie e brendshme [GB]:
64
Modeli i procesorit:
Snapdragon 630 (4x2.2 GHz/4x1.9 GHz)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
Përshpejtues grafik:
Adreno 508
Pesha [g]:
162
Prodhuesi:
Sony
Qartësia e ekranit [PPI]:
457
Radio:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2520 x 1080 (FHD+)
Rezolucioni i kamerës së përparme [Mpx]:
8
Rezolucioni i kamerës së prapme [Mpx]:
13+5
Senzor i afërsisë:
Senzor i lëvizjes:
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
Slot hibrid (2× SIM / 1× SIM + 1 për memorie)
Slot për memorie me kapacitet max. [GB]:
512
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
8,4
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz

Bashkangjitja Celular Sony Xperia 10 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE