Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Sony Xperia 10 Plus, 6.5" FHD+, 4GB RAM, 64GB, i kaltër

Kodi i produktit:
255823
Apertura:
1.75
Radio:
Memoria operuese [GB]:
4
Memorie e brendshme [GB]:
64
Modeli i procesorit:
Snapdragon 636 (4x1.8 GHz/4x1.6 GHz)

Si të porosisim në Gjirafa50?

399.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 66.58 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sony Xperia 10 Plus vjen me dizajn tejet modern, rezistencë dhe performancë të jashtëzakonshme. Ky celular vjen me ekran me prekje 6.5”, që shfaq imazhe me cilësi Full HD+ 21: 9, i pajisur me një qelq mbrojtës Corning Gorilla Glass 5. Si pjesë përbërëse, ky celular ka pjesë harduerike të cilësisë së lartë të cilat mundësojnë operim dhe performancë të shpejtë e pandërprerje. Të gjitha proceset bazohen në procesorin tetë bërthamësh Qualcomm Snapdragon 636 që operon në frekuencë 1.8GHz, i kombinuar me memorie operuese 4GB dhe memoria e brendshme për ruajtjen e të dhënave të çfarëdoshme me kapacitet 64GB (por që mund të zgjerohet përmes kartës së memories microSD). Poashtu, Sony Xperia 10 Plus, ka edhe dy kamera me të cilat shkrep e incizon imazhe me cilësi superiore, një të pasme 12 + 8 MPx dhe një të përparme 8 MPx. Sony Xperia 10 Plus vjen me sistem operativ të instaluar Android, si dhe mbështet teknologjitë si Wi-Fi, Bluetooth, Hi-Res Audio, LDAC, DSEE HX, NFC, 2G / 3G /LTE e GPS. Gjithashtu, veçori e këtij celulari është mundësia e lidhjes me pajiset tjera përmes portit USB tipi C dhe 3.5 mm jack.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura:
1.75
Auto fokus:
Bluetooth:
Busull digjitale:
Diod me ndriçim:
Dual SIM:
EAN:
7311271626770
Focus PDAF:
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
1.8
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
73
GLONASS:
GPS:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
3000
Lansuar:
28. 2. 2019
Lartësia [mm]:
167
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lidhës:
3.5mm (TRRS), USB-C
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
6.5
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
4
Memorie e brendshme [GB]:
64
Modeli i procesorit:
Snapdragon 636 (4x1.8 GHz/4x1.6 GHz)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
Përshpejtues grafik:
Adreno 509
Pesha [g]:
180
Prodhuesi:
Sony
Qartësia e ekranit [PPI]:
422
Radio:
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2520 x 1080 (FHD+)
Rezolucioni i kamerës së përparme [Mpx]:
8
Rezolucioni i kamerës së prapme [Mpx]:
12+8
Senzor i afërsisë:
Senzor i lëvizjes:
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
Slot për memorie me kapacitet max. [GB]:
512
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
8.3
Ueb-i i prodhuesit:
Sony.cz

Bashkangjitja Celular Sony Xperia 10 Plus edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE