OnePlus 6T 128GB, 8GB RAM, i zi

Kodi i produktit:
251870
Apertura:
1,7
Prodhuesi:
OnePlus
Memoria operuese [GB]:
8
Memorie e brendshme [GB]:
128
Modeli i procesorit:
Snapdragon 845 (4x2.8 GHz/4x1.8 GHz)

Si të porosisim në Gjirafa50?

597.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
(6 artikuj)
Paguaj me: deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 99.58 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

OnePlus 6T

OnePlus 6T është modeli evolues nga seria 6 i cili veçse përmirëson karakteristikat e celularit të mëparshëm. Mbi të gjitha, kornizat janë holluar, ekrani është rritur dhe dizajni i përgjithshëm është shumë më preciz. Celulari vjen me:

 • Ekran AMOLED Optic.
 • Fuqi maksimale procesuese nga Snapdragon 845.
 • Kamerë të pasme dual.
 • Lexues të shenjave të gishtërinjëve në ekran.
 • Kapacitet prej 3700 mAh në bateri.

Ekran AMOLED Optic me madhësi 6.41"

OnePlus 6T vjen me ekran edhe më të madh se paraardhësi i tij edhe pse në të njëjtën kohë mban madhësinë madhësinë e përgjithshme si më parë. Kjo është arritur duke i bërë kornizat më të holla dhe duke rritur formatin e ekrani në 19.5:9. Ju mund të shihni imazhe më të mëdha, të pastërta dhe me kontrast e ngjyra më të bukura.

 • Full HD qualitet me rezolucion prej 2340 x 1080 piksela
 • Mbështetje për sRGB dhe DCI-P3
 • Xham të përforcuar Gorilla Glass 6 2.5D.
 • Platformat "Night Mode" dhe "Reading Mode".

Sorry, the description of the image is missing.

Dizajn i bukur dhe i qëndrueshëm

Baza e celularit është korniza e aluminit të kualitet të lartë që e rrethon ekranin me trashësi 2.5mm të lloji Gorilla Glass 6. Ky kombinim ju siguron qëndrueshmëri maskimale dhe i jep pajisjes një pamje luksoze dhe të bukur. Pos kësaj, celulari gjitashtu ofron mbrojtje ndaj spërkatjes nga uji.

Sorry, the description of the image is missing.

Kamerë dual e fuqishme

Për të gjithë entuizastët e fotografive, OnePlus 6T sjell kamerën e pasme dual që do të plotësoj të gjitha kërkesat tuaja. Kamera është super e shpejtë dhe mund të kap apo inçizoj në çfarëdo kushte të dritës duke përfshirë edhe me efektin "bokeh".

 • Kamera kryesore Sony IM519 ka 16MP dhe vjen me lensin f / 1.7 me OIS / EIS stabilizues dhe fokus PDAF
 • Kamera dytësore Sony IMX 376K mban 20 MP, ka lensin f / 1.7 dhe fokus PDAF.
 • Drita LED ju mundëson të inçizoni përsosshmërisht me 4K / 60fps, 1080p / 240fps apo 720p / 480fps.
 • Pos kësaj, celulari mban kamerën e përparme Sony IMX 371 me 16MP me f / 2.0 lens që ju mundëson të shkrepni imazhe "selfie" të përsosura.

Sorry, the description of the image is missing.

Sorry, the description of the image is missing.

Performancë jashtëzakonisht e shpejtë nga procesori Qualcomm Snapdragon 845

Të gjitha shqetësimet rreth performancës do ju zhduken me OnePlus 6T. Procesori 8 bërthamësh Qualcomm Snapdragon 845 sjell performancën më të lartë në treg dhe do ju mundësoj të hapni të gjitha aplikacionet e videolojërat pa asnjë problem. Procesori i kombinuar me 8GB RAM memorie si dhe përshpejtuesin grafik Adreno 630 ju ofron mundësi për "multitasking" si asnjë celular tjetër. Të gjitha të dhënat mund t'i ruani në 128GB hapësirë si dhe mund të lidheni me rrjete të shpejta nëpërmjet teknologjisë LTE.

Sorry, the description of the image is missing.

Sistem operativ OxygenOS

Celulari përdor sistemin operativ OxygenOS i bazuar në Android Pie për t'ju sjellur një eksperiencë unike të Android-it. Personalizoni celularin me konfigurime të ndryshme sipas dëshirës dhe nevojës tuaj.

Sorry, the description of the image is missing.

Detaje interesante

Më pak kohë për t'u rimbushur e më shumë kohë për t'u shfrytëzuar - teknologjia "Fast Charging" e sjellur nga porti USB Type-C ju mundëson ta rimbushni celularin brenda pak orësh.

 • Zë kristal i pastër nga Dirac HD Sound dhe Dirac Power Sound.
 • Mund të luaj video nga kodekset aptX dhe aptX HD.
 • Mbështetje për DualSim.
 • I pajisur me senzor të ndryshëm.

Sorry, the description of the image is missing.

Të dhënat kyçe

OnePlus 6T është pajisur me ekranin me madhësi 6.41", kualitet Full HD + dhe rezolucion prej 2340 x 1080 piksela që kombinohet me procesorin Qualcomm Snapdragon 845, 8GB RAM memorie si dhe Adreno 630 për t'ju sjellur performancën më të shpejtë në treg. Pos kësaj, celulari mban 128GB hapësirë për ruajtjen e të dhënave, mban kamerën e pasme dual me 16MP dhe atë të përparme me 20MP, mund të rimbush baterinë me kapacitet prej 3700 mAh nëpërmjet portit USB Type-C si dhe vjen me sistemin operativ OxygenOS të bazuar në platformën Android.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura:
1,7
Bluetooth:
Dual SIM:
EAN:
6921815606277
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
2.8
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
74.8
GPS:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
3700
Lartësia [mm]:
157,5
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lidhës:
USB-C
Lloji i ekranit:
AMOLED
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
8
Memorie e brendshme [GB]:
128
Modeli i procesorit:
Snapdragon 845 (4x2.8 GHz/4x1.8 GHz)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
Pesha [g]:
185
Prodhuesi:
OnePlus
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2340 x 1080 (FHD+)
Rezolucioni i kamerës së përparëme [MP]:
16+
Rezolucioni i kamerës [MP]:
16+
Sistemi operativ:
Google Android
Stabilizues imazhi:
Elektronik, optik
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
8.2
Ueb-i i prodhuesit:
Oneplus.net/cz

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE