Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Tablet Apple iPad (2020), 10.2", 128GB, Wi-Fi, i hirtë hapësinor

Kodi i produktit:
298101
3.5 mm jack për kufje:
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
1.2
Ndriçimi ƒ:
2.4
Ngjyra:
Space Gray
Pesha kg:
0.49

Si të porosisim në Gjirafa50?

493.50 
Ju kurseni : 54.00   (11%)
439.50 € * Përfshirë TVSH-në
11% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 36.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Mbi të gjitha, iPad i ri nga Apple ju sjell performancë më të lartë duke ruajtur një çmim të volitshëm. Në zemër të tij është tani çipi i fuqishëm A12 Bionic dhe të gjitha tiparet e njohura të gjeneratës së fundit mbeten - ekrani Retina 10.2 ", mbështet Smart Keyboard (tastierën e mençur) dhe përdor një sistem të optimizuar iPadOS. iPad i ri është një pajisje e shkëlqyeshme e përdorshme me karakteristika të mahnitshme të sistemit operativ të ri iPadOS. Procesori A12 Bionic ka fuqi të mjaftueshme për gjithçka. Ai ofron performancë të shkëlqyeshme për kryerjen e detyrave të shumta në të njejtën kohë në mënyrë intuitive, aplikacione të realitetit të shtuar dhe lojëra mbresëlënëse. Neural Engine për inteligjencën artificiale sjell përvoja mbresëlënëse të realitetit të shtuar, funksione fantastike inteligjente të kamerës dhe shumë më tepër sesa prisni. A12 Bionic, ky është një nivel i ri i performancës, inteligjencës artificiale dhe të mësuarit në pajisje. Për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet është i pajisur me memorien e brendshme me kapacitet prej 128 GB. iPad i ri mbetet një ekran i shkëlqyeshëm Retina, i cili ofron një diagonale prej 10.2 " në panelin IPS dhe një rezolucion prej 2160 × 1620 px me një dendësi prej 264 pikash për inç (ppi). Ai sjell një imazh shumë të mprehtë me kënde të shkëlqyera shikimi për redaktimin e videove 4K, përgatitjen e prezantimit, menaxhimin e biznesit, lojërat dhe argëtimin multimedial. Tableti është i pajisur me një kamerë të pasme me një senzor të përmirësuar 8 MP dhe lente f / 2.4, që së bashku me një procesor të fuqishëm ju lejon të përdorni veçori të tilla si panorama, video Full HD, video me lëvizje të ngadaltë 120 kps, video me kalimin e kohës ose modalitet kohëmatësi. Pjesa e përparme është e pajisur me një kamerë FaceTime HD me një senzor 1.2 MP dhe lente f / 2.4, me të cilin bisedat tuaja video ose fotot selfie do të duken absolutisht të pabesueshme. Ju gjithashtu mund të përdorni kamerat e përparme dhe të pasme të iPad për të skanuar dokumente ose, për shembull, për të dizenjuar brendësinë në realitetin e shtuar. Me tabletin, ju merrni gjithçka që doni në iPad në një dizajn tepër elegant dhe të lëvizshëm. IPad peshon vetëm 490/495 gram (varianti WiFi / LTE) dhe është 7.5 mm i hollë, kështu që mund ta merrni kudo me vete dhe të bindeni me qëndrueshmërinë e tij. Gëzoni një sistem operativ intuitiv, aplikacione të shkëlqyera, performancë të shkëlqyeshme ose thirrje FaceTime kudo, në çdo kohë që dëshironi. Thuaj lamtumirë lidhjes klasike të pikave në ekran ose veçorive të tjera të sigurisë që nuk mund të jenë gjithmonë plotësisht të sigurta nëse dikush gjen çelësin për të hapur pajisjen. Për këto raste, Apple ka pajisur tabletin e ri me fjalëkalimin më të përsosur që na është dhënë nga vetë natyra. Është një lexues i gjurmëve të gishtave ku mund të zhbllokoni pajisjen me një prekje të vetme ose të blini në mënyrë të sigurt në iTunes, iBooks dhe App Store. Prej senzorëve tableti është i pajisur me një gamë senzorësh: lexues të gishtërinjëve Touch ID, xhiroskop me tre akse, përshpejtues, busullë digjitale dhe senzor të dritës së ambientit. Prej teknologjive wireless ka Bluetooth 4.2 dhe WiFi ac. Sistemi operativ iPadOS është ndërtuar mbi bazat e iOS, por gjithashtu përfshin veçori të dobishme dhe aplikacione të paracaktuara të dizajnuara për të përfituar nga aftësitë unike të iPad. Ekrani i madh i iPad përmirësohet nga një ekran shtëpie i sapo projektuar dhe mund të përdorni më mirë aplikacione të shumta në të njëjtën kohë në një plan urbanistik të akorduar.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

3.5 mm jack për kufje:
Barometër:
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Diagonalja e ekranit:
10.2
EAN:
190199807846
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
174,1
GLONASS:
GPS:
Gyroskop:
Jetëgjatësia e operimit [orë] "deri në":
10
Kodi:
MYLD2FD/A
Kompas dixhital (sensor magnetik):
Lansuar:
17. 9. 2020
Lartësia mm:
250,6
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lightning:
Lloji i ekranit:
Retina
Memorie e brendshme GB:
128
Modeli i procesorit:
Apple A12 Bionic
Ndriçimi ƒ:
2.4
Ngjyra:
Space Gray
Pesha kg:
0.49
Prodhuesi:
Apple
Qartësia e ekranit PPI:
264
Rezolucioni i ekranit:
2160 x 1620
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
1.2
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
8
Senzor i dritës:
Senzor i lëvizjes:
Sistemi operativ:
Apple iOS
Trashësia mm:
7,5
Ueb kamerë:
Verzioni i Bluetooth:
4,2
WiFi:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE