Celular Xiaomi Mi Mix 2, 5.9", 6GB RAM, 64GB, i zi

566.50

Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë [APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 94.42€ në muaj  

223342
I padisponueshëm

Ky telefon vjen me një dizajn të thjesht por shumë elegant. Është dizajnuar nga projektuesi prestigjioz Philippe Starck, është veçanërisht mbresëlënës me një trup qeramik dhe një ekran të madh prej 5.99 " që është pothuajse pa kornizë dhe mbulon më shumë se 91% pjesën e përparme. Ky celular fuqizohet nga procesori Snapdragon 835 që thjesht e bën një telefon të jashtëzakonshëm.

Sorry, the description of the image is missing.

Dizajni nga duart e mjeshtrit!

Personeli i dizajnit industrial në botë, Philippe Starck, dallon nga pamja e jashtëzakonshme e telefonit. Korniza e hollë metalike rrethon pjesën e pasme prej qeramikës dhe pjesa e përparme mbulohet nga ekrani Gorilla Glass Corning. Metal, qeramikë dhe qelq, kjo është një kombinim i bukur i materialeve natyrore.

Sorry, the description of the image is missing.

Ekrani 5.99 " IPS

Përjetoni argëtimin mobil si kurrë më parë. Ekrani gjigand prej 5.99 " kap pjesën më të madhe të të telefonit dhe ofron një rezolucion më të gjerë Full HD prej 2160 x 1080 piksel, me një raport prej 18: 9. Teknologjia IPS ofron ngjyra autentike dhe kënde të gjerë të shikimit që ju lejojnë për të parë foto ose video nga një kënd i gjerë.

Sorry, the description of the image is missing.

Performanca ekstreme!

Mi Mix 2 mund të trajtojë gjithçka që ju prisni prej saj. Themeli i telefonit është procesori 8-bërthamë Qualcomm Snapdragon 835, i cili plotësohet nga 6 GB memorie RAM dhe ka përshpejtuesin e grafikës Adreno 540. Ky telefon përfaqëson një kombinim me të vërtetë të fuqishëm që mundëson performancë të shkëlqyer. Çdo gjë ruhet në memorien e brendshme me një kapacitet të lartë prej 64 GB. Ka një shpejtësi të madhe me rrjetet e lëvizshme LTE. Mi Mix 2 nuk do t'ju kufizoj në asnjë mënyrë.

Sorry, the description of the image is missing.


Fotografi të bukura

Mia Xiaomi Mi përmban një kamera 12MP me një çip Sony IMX386 dhe lente f / 2.0 që ju lejon të kapni imazhe me cilësi të lartë në pothuajse çdo kusht ndriçimi. Ju do të vlerësoni saktësinë PDAF, stabilizimin e imazhit optik 4-aks, HDR, video 4K dhe flash të dyfishtë, kështu ju do të merrni gjithçka sikurse nga një aparat fotografik me cilësi të lartë. Poashtu për kapjen e "selfie" ka një kamerë me një sensor me 5 megapiksel, i cili ofron një sërë mundësish për editimin e fotove, duke përfshirë modalitetet e zgjuara të bukurisë.

Sorry, the description of the image is missing.


Lexuesi i gjurmëve të gishtave

Hape telefonin tuaj shpejt dhe në mënyrë shumë të sigurtë. Me lexuesin e gjurmëve të gishtave në pjesën e pasme të telefonit tuaj, ju merrni qasje në telefon, pa pasur nevojë të futni një fjalëkalim.

Sorry, the description of the image is missing.

SIM e dyfishtë

Falë Mi MIX 2, ju kurrë nuk do të keni për problemin e ndërrimit të kartelave SIM ose mbajtjen e një telefon të dytë. Ky telefon është i pajisur me dy porte kartela SIM kështu që ju nevojitet vetëm një pajisje, dhe ajo është Xiaomi Mi Mix 2.

Sorry, the description of the image is missing.

Detajet teknike

Bluetooth:
Po
Dual SIM:
Po
EAN:
6954176838742
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
2,45
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 2100
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
900, 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
75.5
GPS:
Po
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
3400
Kodi:
Mimix2
Lansuar:
28. 9. 2017
Lartësia [mm]:
151,8
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Po
Lidhës:
USB-C
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
5,99
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Po
Mbështetje për NFC:
Po
Memoria operuese [GB]:
6
Memorie e brendshme [GB]:
64
Modeli i procesorit:
Snapdragon 835 (4 x 2.45 GHz/4 x 1.9 GHz)
Numri i bërthamave:
8
Numri i kartave SIM:
2
OTG (On-The-Go):
Po
Pesha [g]:
185
Prodhuesi:
Xiaomi
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2160 x 1080
Rezolucioni i kamerës së përparëme [MP]:
5
Rezolucioni i kamerës [MP]:
12
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
Samostatný
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
7.7
Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera