Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Samsung Galaxy A71, 6GB/128GB - i kaltër

Kodi i produktit:
144880smg
Auto fokus:
Radio:
Memorie e brendshme GB:
128
Modeli i procesorit:
Snapdragon 730 (2x2.2 GHz/6x1.8 GHz)
Ndriçimi ƒ:
1.8

Si të porosisim në Gjirafa50?

429.50 
Ju kurseni : 110.00   (26%)
319.50 € * Përfshirë TVSH-në
26% Zbritje
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 53.25 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Duke u bazuar në modelet e njohura nga viti i kaluar, Samsung Galaxy A71 i ri sjell risi të mëtutjeshme për të përmirësuar veçoritë, nevojat e komunikimit, ndarjen, fotografinë dhe shikimin e përmbajtjes në internet. Në krahasim me A51, ai jep një ekran më të madh, performancë më të lartë, rezolucion më të lartë kamerash dhe një bateri më të madhe me karikim më të shpejtë.

Zbuloni një pamje të gjerë të një ekrani 6.7 " me trup të plotë Infinity-O Super AMOLED. Përjetoni kënaqësi të madhe me një rezolucion më të gjerë prej 2400 x 1080 piksel, i cili jep një hap të këndshëm prej 393 ppi. Ju mund të shijoni një imazh me kontrast të lartë dhe shkëlqim, ekran i shkëlqyeshëm me ngjyra dhe kënde të gjera të shikimit.

Kamera e re me katër lente ju lejon të kapni dhe shkëmbeni fotografi në një mënyrë revolucionare. Me katër kamera të nivelit të lartë, Galaxy A71 është krijuar për të kapur momentet e jetës që kanë rëndësi. Me kamerën kryesore, ultra të gjerë, makro dhe thellësi-fushe, e kombinuar me karakteristika inteligjente, ju lejon të kapni pothuajse çdo gjë që përjetoni me detaje të qarta dhe me ngjyra natyrale.

Shijoni argëtim të pafund dhe biseda të gjata me një bateri 4500 mAh që jep jetë të gjatë të baterisë me një karikim të vetëm. Falë qëndrueshmërisë së jashtëzakonshme do të qëndroni në kontakt për shumë më gjatë. Dhe kur mbaroni energjinë, funksioni i karikimit të shpejtë 25W shfaqet.

Ekrani me prekje Super AMOLED i Samsung Galaxy A71 ka një madhësi 6.7 " dhe rezolucion 2400 x 1080 piksel. Pajisja është e bazuar në një procesor 8- core Snapdragon 730 deri në 2.2 GHz me 6 GB memorie, 128 GB memorie të brendshme dhe kartë memorie microSD me 4x 64Mpx (f / 1.8) + 12Mpx (123 shkallë, f / 2.2) + 5Mpx (makro, f / 2.4) + 5Mpx (bokeh, f / 2.2) kamera të pasme të katërfishtë, kamerë selfie para 32Mpx (f / 2.2). Celulari është i pajisur edhe me teknologji wireless Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi, GPS / GLONASS / GALILEO / BDS. Karakteristika të tjera përfshijnë një lexues të gjurmëve të gishtërinjve në ekran. Mundëson përdorimin në rrjetet 2G, 3G dhe LTE. Lidhësi themelor përmban një port modern USB Type-C dhe një 3.5 mm jack për kufje. Bateria është 4500 mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë 25W. Sistemi operativ Android.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Auto fokus:
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Busull digjitale (senzor magnetik):
Diod me ndriçim:
Dual SIM:
EAN:
88060902553661
Focus PDAF:
Frekuenca e bërthamës GHz:
2.2
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Galileo:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
76
GLONASS:
GPS:
Gyroskop:
Kapaciteti i baterisë mAh:
4500
Lansuar:
7. 1. 2020
Lartësia mm:
163,6
Lexues i shenjave të gishtërinjëve :
Lidhës:
3.5mm (TRRS), USB-C
Lloji i ekranit:
SAMOLED
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit inç:
6.7
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese GB:
6
Memorie e brendshme GB:
128
Modeli i procesorit:
Snapdragon 730 (2x2.2 GHz/6x1.8 GHz)
Ndriçimi ƒ:
1.8
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
OTG On-The-Go:
Përshpejtues grafik:
Adreno 618
Pesha g:
179
Prodhuesi:
Samsung
Qartësia e ekranit PPI:
393
Radio:
Rezolucioni i ekranit piksel:
2400 x 1080
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
32
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
64+12+5+5
Senzor i afërsisë:
Senzor i dritës:
Senzor i lëvizjes:
Seria:
Samsung Galaxy A71
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
Slot për memorie me kapacitet max. GB:
512
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia mm:
7.7
Ueb-i i prodhuesit:
Samsung.cz
Vendi i origjinës:
Korea (the Republic of)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE