Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Samsung Galaxy S20 Ultra, 128GB, e zezë kozmike

Kodi i produktit:
186814smg
Bluetooth:
5.0, A2DP, LE, aptX
Procesori:
Exynos 990 - Global
Materiali:
Xham Gorilla Glass (para dhe prapa), kornizë çeliku
NFC:
Numri i bërthamave të procesorit:
Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585)

Si të porosisim në Gjirafa50?

1,299.50 
Ju kurseni : 200.00   (15%)
1099.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje Risi
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 183.25 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Mendje, bukuri dhe shumë energji.

Gjenerata e re e celularëve Samsung Galaxy S janë sigurisht kamera të përmirësuara në masë të madhe, performanca e lartë, ekran i shkëlqyeshëm me rezolucion shumë të mirë dhe ritëm të lartë të freskimit dhe natyrisht dizajn të shkëlqyeshëm.
Një vepër arti mjaft e përpunuar.

Kamera Ultra

Galaxy S20 Ultra shkon edhe më larg sesa S20 / 20 + me cilësinë e kamerës. Mbi të gjitha, ai zhvendos rezolucionin kryesor të sensorit në një 108 Mpx jashtëzakonisht të shkëlqyeshëm, dhe aftësia e telofoto shtrihet në zmadhimin 100 × Super Resolution. Sigurisht që ekziston edhe një sensor me kënd të gjerë 120˚ dhe sensori i thellësisë. Ky është një kombinim krejtësisht i pa kompromis që nuk i mungon asgjë.

Kamera me ekran të gjerë 108 MP me lente f / 1.8 (79˚), fokusi PDAF dhe stabilizimi OIS për fotot më të mira të detajeve.

Kamera telefoto 48MP me lente f / 3.5 (24˚) dhe stabilizim OIS do t'ju afrojë çdo objekt me një zmadhim optik 10 × Hybrid dhe një zmadhim deri në 100 × Super Resolution.

Kamerë me sensor ultra me kënd të gjerë 120˚ me 12 MP dhe lente f / 2.2 ju lejon të kapni peizazhe dhe portrete të grupit fotografi më të gjera.

Sensori i thellësisë DepthVision.

Inteligjenca artificiale mund të njohë dhe të zgjedh një numër skenash të paracaktuar.

Përmirësoni vetë-portretin tuaj të kapur me kamerën e përparme 40 Mpx PDAF f / 2.2 (80˚) me një numër të përmirësimeve inteligjente.

Imazh nga afër i kamerës së pasme në Galaxy S20 Ultra në të Blu Kozmike

Tërheqë më shumë dritë.

Karakteristikat e avancuara të kamerës

Modaliteti i sofistikuar Bright Night, zona e madhe e sensorit, optika e dritës dhe inteligjenca artificiale krijojnë imazhe marramendëse me detaje të ngjashme me ditën, në errësirë.

Regjistrimi i videos 8K jep video më të hollësishme 16 x më shumë sesa Full HD.

Mund të krijoni foto deri në 33Mpx nga video 8K.

Një sensor më i madh dhe një stabilizues optik kompensojnë lëvizjen, dhe video juaj nuk do të tronditet dhe fotografia do të jetë krejtësisht e qëndrueshme.

Me Single Take dhe Artificial Intelligence, ju merrni një shumëllojshmëri të llojeve të ndryshme të fotografimit. Thjesht xhironi të gjithë skenën për 3 deri në 10 sekonda dhe mund të zgjidhni nga një seri imazhesh të krijuara automatikisht.

Kamera mund të kapë shumë fotografi në të njëjtën kohë dhe pastaj t'i kombinojë ato në një foto të vetme me më pak turbullim dhe zhurmë.

Video super slow motion deri në 960 korniza për sekondë.

Një set mjetesh për krijimin e fotove dhe videove profesionale


Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ekran i shpejtë me sipërfaqe të plotë Infinity-O

Ekranet e shpejta po bëhen gjithnjë e më popullore dhe Samsung nuk mund të qëndrojë mënjanë. Modelet e reja Galaxy S janë të pajisura me panele vërtet të shpejtë 120 Hz, kështu që ju mund të prisni përpara për një veprim të përkryer të qetë. Shtojini kësaj teknologjinë e ekranit Dynamic AMOLED 2X për tu argëtuar plot ngjyra të vërteta me kontrast të lartë dhe ndriçim.

Ekrani 6.9 " Infinity-O ka rezolucion 3200 x 1440 piksel. Pikë shumë e mirë 511 ppi. Mbështetje e ekranit HDR10 +. Xhami mbrojtës shumë i qëndrueshëm Gorilla Glass 6. Mbron sytë tuaj duke zvogëluar dritën blu.


Fotografi e bërë me modalitetin e Natës me Galaxy S20 Ultra në një mjedis të errët në një koncert dhe një grua në mes është duke bërë një zemër me duart e saj. Fotografia është e ndriçuar mirë dhe e qartë pavarësisht nga mjedisi me dritë të paktë


Karakteristikat kryesore

Procesor i fuqishëm 8-bërthamësh Exynos 990 me teknologji të përparuar të prodhimit 7nm.

Memoria e lartë 12 GB siguron mundësi të jashtëzakonshme për multitasking kërkues.

Memoria e brendshme ofron një kapacitet prej 128 GB dhe mund të zgjerohet me kartat microSDXC deri në 1 TB.

Lidhje LTE me shpejtësi të lartë celulare deri në cat.20. Sigurisht që ka mbështetje për rrjetet 2G, 3G dhe 4G.

WiFi me fuqi të dyfishtë të fuqishme 802.11 a / b / g / n / ac / ax.

I shkëlqyesh në formën e teknologjisë NFC, Bluetooth 5.0, GPS / Glonass / BDS / Galileo, USB-C.

Siguria maksimale me lexuesin ultrasonik të gishtërinjve në ekran.

Ndërtim i fortë me mbrojtje nga uji dhe pluhuri IP68.

Karakteristikat e avancuara të sensorit përfshijnë: akselerometrin, barometrin, xhiroskopin, sensorin Hall, sensorin e dritës RGB, sensorin e afërsisë dhe sensorin magnetik.

Altoparlant i shkëlqyeshëm AKG Dual me Dolby Atmos dhe kufje AKG të përfshira.

Teknologjitë ekskluzive Samsung DeX, Bixby dhe Bixby Vision.

Mbështet me karikimin e shpejtë 45W, karikimin wireless Qi 15W dhe ndarjen e energjisë wireless.

Funksionimi sigurohet nga bateri të rikarikueshme me një kapacitet 5000 mAh.Platforma Android 10 me One UI 2 është përdorur si sistemi operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
5.0, A2DP, LE, aptX
Chipset:
Exynos 990 - Global
Diagonalja e ekranit:
6.9"
EAN:
8806090411144
Funksione të kamerës kryesore:
Blic LEDD, auto-HDR, panorama
Garancioni nga prodhuesi:
2 Vite
GPS:
Po, me A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
GPU:
Adreno 650
Jack 3.5mm:
Jo
Kapaciteti i baterisë mAh:
5000
Kapaciteti i memories RAM:
12GB
Kapaciteti i memories së brendshme:
128GB
Kualiteti i ekranit:
HDR10+, 120Hz
Lansuar:
11.02.2020
Lidhësit:
3.5 mm (TRRS), USB-C
Lloj i baterisë:
Li-Pol (nuk mund të hiqet)
Lloji i altoparlantit:
32-bit/384kHz, AKG
Lloji i ekranit:
AMOLED, 16M ngjyra
Lloji i kamerës kryesore:
Quad: 108 MP, (wide), Dual Pixel PDAF, OIS 48 MP, (telephoto), 1/2", 0.8µm, PDAF, OIS, 10x optical zoom 12 MP, (ultrawide), AF, Super Steady video TOF 3D
Lloji i kamerës së përparme:
40 MP, Dual Pixel PDAF; Funksione: dual video call, Auto-HDR; Video: [email protected]/60fps, [email protected]
Lloji i SIM:
Single SIM (Nano-SIM) ose Dual SIM
Materiali:
Xham Gorilla Glass (para dhe prapa), kornizë çeliku
NFC:
Numri i bërthamave të procesorit:
Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585)
Përmasat:
76.0 x 166.9 x 8.8 mm
Pesha:
221 g
Porte USB:
1x USB-C 3.1
Procesori:
Exynos 990 - Global
Prodhuesi:
Samsung
Rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit:
IP68, deri në 1.5M për 30m
Rezolucioni:
1440 x 3200 piksel, 20:9 (-509 ppi)
Rezolucioni i videove:
[email protected], [email protected]/60fps, [email protected]/60/240fps, [email protected], HDR10+, dual-video rec., stereo sound rec., gyro-EIS & OIS
Sensorë:
Lexues të shenjave të gishtërinjëve, akesolmetër, gjiroskop, të afërsisë, bususll, barometër, ANT+, Samsung DeX
Sistemi operativ:
Android 10.0; One UI2
Slot për memorie:
MicroSDXC
Teknologjia:
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
WLAN:
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE