Xiaomi Mi MIX 3, 6GB RAM, 128GB, i kaltër

Kodi i produktit:
252473
Apertura:
1.8
OTG (On-The-Go):
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
6
Memorie e brendshme [GB]:
128

Si të porosisim në Gjirafa50?

668.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
(1 artikull)
Paguaj me: deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 111.42 € në muaj
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Xiaomi Mi MIX 3

Nëse dëshironi celular ekstravagant me dizajn modern dhe teknologjinë më të fundit të integruar, atëherë Xiaomi Mi MIX 3 është i duhur për juve.

Sorry, the description of the image is missing.

 • Ekran Full HD + AMOLED me Gorilla Glass 5
 • Kamerë dual
 • Inçizim me 4K rezolucion
 • 2 SIM kartela
 • Lexues të shenjave të gishtërinjëve
 • Mbështetje për rimbushje me wireless
 • Bluetooth 5.0, NFC, LTE dhe dual Wi-Fi

Imazhe me kualitet të përsosur

Ekrani me madhësi 6.39", kualitet Full HD + AMOLED dhe 403 ppi ju shfaq imazhe kristal të pastërta me plot detaje dhe ngjyra realistike. Kënaquni me renderimin e ngjyrave, këndet e mira të shikimit dhe kontrastin e përsosur - të gjitha në një vend.

Sorry, the description of the image is missing.

Karakteristikat e integruara

Përpos ekranit të teknologjisë më të fundit, ju do të kënaqeni me një mori karakteristikash të tjera si:

 • Display Mode
 • Night Mode
 • Mundësinë për rregullimin e temperaturës së ngjyrave
 • Shfaqje të kohës dhe lajmërimeve pa pasur nevojë ta ndizni celularin
 • Hapje duke e prekur 2 herë në ekran

Sorry, the description of the image is missing.

Performancë e jashtëzakonshme

Celularit është i pajisur me sistemin operative Android 9 me MIUI10, që ju jep akses në mija aplikaicone dhe lojëra që e bëjnë të lehtë konfigurmin e celularit tuaj. Baza kryesore e celularit është procesorit 8 bërthamësh Qualcomm Snapdragon 845 me 2.8GHz frekuencë që kombinohet me 6GB memorie RAM. Pos kësaj,celularit mban 128GB memorie për ruajtjen e të dhënave dhe sistemit.

Fotografi mahnitëse me të dyja kamerat

Me këtë celular, ju lehtësisht do të bëheni fotograf profesional. Në pjesën e pasme gjindet kamera dual me 2x12 MPx, stabilizues optik dhe f / 1.8 hapje teksa përpara është kamera me 24 megapiksela. Celulari gjithashtu ju mundëson të inçizoni me 4K rezolucion.

Sorry, the description of the image is missing.

Dizajn i pazakontë

Celulari është 93% ekran ne pjesën e përparme gjë që e bënë funksionimin me të edhe më atraktive. Pos kësaj, ekrani është i vendosur në shirita lëvizës, prandaj dhe kur të shtypet prej së larti poshtë shfaqet kamera e përparme me drita LED dhe automatikisht hapet aplikacioni i kamerës.

Sorry, the description of the image is missing.

Të dhënat kyçe

Xiaomi Mi MIX 3 është celular që vjen i pajisur me ekran me madhësi 6.39", kualitet Full HD dhe rezolucion prej 1080 x 2340 piksela dhe mban fortësinë e Gorilla Glass 5. Poashtu, celulari ka 128GB hapësirë për ruajtjen e të dhënave, 6GB RAM memorie të kombinuar me procesorin Snapdragon 845, kamerë të pasme dual 2x12 MPx si dhe atë të përparme me 24x2 MPx, baterinë me kapacitet prej 3200 mAh që mund të rimbushet pa kabllo (wireless) si dhe funksionon me sistemin operative Android 9 me platformën MIUI10.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Apertura:
1.8
Bluetooth:
Dual SIM:
EAN:
6941059616344
Frekuenca e bërthamës [GHz]:
2.8
Frekuencat e mbështetura 3G [MHz]:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM [MHz]:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE [MHz]:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
74,7
GPS:
Kapaciteti i baterisë [mAh]:
3200
Karikim pa kabllo:
Kodi:
21706
Lansuar:
18. 1. 2019
Lartësia [mm]:
157.9
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lidhës:
USB-C
Lloji i ekranit:
AMOLED
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch (me prekje)
Madhësia e ekranit [inç]:
6,39
Mbështetje për NFC:
Memoria operuese [GB]:
6
Memorie e brendshme [GB]:
128
Modeli i procesorit:
Snapdragon 845 (4x2.8 GHz/4x1.8 GHz)
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
OTG (On-The-Go):
Pesha [g]:
218
Prodhuesi:
Xiaomi
Rezolucioni i ekranit [piksel]:
2340 x 1080 (FHD+)
Rezolucioni i kamerës së pasme [MP]:
12+12
Rezolucioni i kamerës së përparëme [MP]:
24
Sistemi operativ:
Google Android
Stabilizues imazhi:
Optike
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia [mm]:
8.5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE