Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Celular Redmi 7A, 2GB/32GB, i kaltër

Kodi i produktit:
526599MG
Auto fokus:
Qartësia e ekranit PPI:
295
Memorie e brendshme GB:
32
Modeli i procesorit:
Snapdragon 439 4x1.94 GHz 4x1.45 GHz
Ndriçimi ƒ:
2.2

Si të porosisim në Gjirafa50?

146.50 
Ju kurseni : 77.00   (53%)
69.50 € * Përfshirë TVSH-në
53% Zbritje
Disponueshmëria:
9 artikuj
Transporti:
24 orë
Paguaj me:
 
deri në 6 këste pa kamatë për vetëm 11.58 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Redmi 7A i ri përdor ekranin e provuar 18: 9 IPS me rezolucion të zgjeruar HD + me 1440 x 720 dots. Ju mund të shijoni imazhe me kontrast të lartë dhe ndriçim, ekran të përsosur me ngjyra dhe kënde të gjera shikimi. Shijoni argëtim të shkëlqyeshëm në Redmi 7A.

Bateritë 4000 mAh do t'ju ofrojnë energjinë e nevojshme. Kështu që nuk keni pse të shqetësoheni për jetën e baterisë me një kaarikim të vetëm. Kur energjia elektrike mbaron, vjen një karikim i shpejtë prej 5V / 2A me të cilën mund ta karikoni celularin tuaj shpejt dhe me lehtësi.

Falë kamerës kryesore 13MP me një hapje prej f / 2.2 dhe fokus automatik PDAF gjithmonë do të sigurojë fotografi të mprehta plot ngjyra të gjalla dhe të gjalla dhe video me rezolucion të lartë. Ofron ngjyra natyrale edhe në dritë të ulët për shkak të hapjes së këndshme dhe pikave të mëdha të sensorit. Dhe me flash të fuqishëm LED, fotot janë perfekte gjatë natës. Kamera e përparme me sensorin 5 MPx ju lejon të krijoni lehtësisht selfie tuaj të preferuar. Kamerat gjithashtu ofrojnë karakteristika themelore të inteligjencës artificiale siç është modaliteti i bukurisë AI.

Me Xiaomi Redmi 7A, nuk do të keni kurrë nevojë të merreni me një kartë SIM të dytë ose një celular të dytë që thjesht zë hapësirë në xhep. Ky celular ka dy slote të kartave SIM, kështu që ju nevojitet vetëm një pajisje për gjithçka. Kështu që ju mund të keni numrin e celularit tuaj privat dhe të biznesit së bashku. Është një zgjidhje e pavarur me mundësinë e përdorimit të njëkohshëm të 2 kartave SIM dhe kartave microSD.

Ekrani me prekje Xiaomi Redmi 7A ka një madhësi 5.45 "dhe rezolucion 1440 x 720 piksel. Fuqia është e bazuar në procesorin 8- core Qualcomm Snapdragon 439 deri në 2 GHz, plus 2 GB memorie, 32 GB memorie të brendshme dhe slot kartë microSD. Pajisja është e pajisur edhe me teknologji wireless, Bluetooth 4.2 dhe Wi-Fi. Falë marrësit të integruar GPS / Glonass / BDS, celulari mund të përdoret për navigim. Do të kënaqeni gjithashtu me funksionin e njohjes së fytyrës. Karakteristikat e sensorit përfshijnë: përshpejtimin, distancën, dritën e ambientit dhe busullën elektronike. Mbështet rrjetet mobile 2G, 3G dhe LTE. Lidhësi themelor përmban një port standard microUSB dhe një 3.5mm jack për kufje. Bateria është 4000 mAh. Sistemi operativ Android me MIUI.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Auto fokus:
Besueshmëria:
99
Bluetooth:
Diod me ndriçim:
Dual SIM:
EAN:
6941059625940
Face ID:
Frekuenca e bërthamës GHz:
1.8
Frekuencat e mbështetura 3G MHz:
850, 900, 1800 1900
Frekuencat e mbështetura GSM MHz:
850 1900, 2100
Frekuencat e mbështetura LTE MHz:
800, 900, 1800, 2100, 2600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
70,4
GLONASS:
GPS:
Kapaciteti i baterisë mAh:
4000
Kodi:
470032
Lansuar:
13. 6. 2019
Lartësia mm:
146.3
Lidhës:
3.5mm TRRS, micro USB 2.0
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i SIM kartelës:
Nano SIM
Lloji i telefonit:
Touch me prekje
Madhësia e ekranit inç:
5.45
Mbështeteje për karikim të shpejtë:
Memoria operuese GB:
2
Memorie e brendshme GB:
32
Modeli i procesorit:
Snapdragon 439 4x1.94 GHz 4x1.45 GHz
Ndriçimi ƒ:
2.2
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i kartave SIM:
2
Përshpejtues grafik:
Adreno 505
Pesha g:
165
Prodhuesi:
Xiaomi
Qartësia e ekranit PPI:
295
Rezolucioni i ekranit piksel:
1440 x 720 HD
Rezolucioni i kamerës së përparme Mpx:
5
Rezolucioni i kamerës së prapme Mpx:
13
Senzor i afërsisë:
Senzor i dritës:
Senzor i lëvizjes:
Sistemi operativ:
Google Android
Slot për kartë memorie:
E ndarë me SIM2, mund të përdoret SIM1 dhe SIM2 ose SIM1 dhe karta e memories
Slot për memorie me kapacitet max. GB:
256
Standardet e celularit:
GSM, LTE, UMTS
Trashësia mm:
9,6
Vendi i origjinës:
China

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE