Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Disk HDD Seagate BarraCuda 1TB

Kodi i produktit:
200384
Besueshmëria:
99 %
NCQ:
Trashësia mm:
146,9
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
49.50 
Ju kurseni : 5.00   (10%)
44.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.71 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Disku i brendshëm Seagate BarraCuda, është i gatshëm për operim të ngarkuar dhe afatgjatë. Ky disk njihet jo vetëm për ruajtjen e të dhënave por edhe për performancën e shkëqyer dhe çmimin e arsyeshëm. Ofron performancë të qëndrueshme Në shpejtësinë e leximit dhe shkrimit të të dhënave, disku arrin parametra të këndshëm. Shpejtësia mesatare e leximit / shkrimit është rreth 156 MB / s. E gjithë kjo mbështet një "buffer" i mesëm prej 64 MB. Kjo e bën atë të përshtatshme për kompjuterët fuqishëm për lojëra, multimedial dhe të gjitha pajisjet që janë të dizajnuara për transferim të qëndrueshëm dhe afatgjatë të të dhënave. Me SATA III asgjë nuk do t'ju pengojë Seagate është një prodhues i mirënjohur të hard diskqeve me cilësi të lartë. Modeli Seagate BarraCuda 3.5 " është veçanërisht i vlerësuar nga pronarët e pllakave amë SATA III. Ky disk ka një maksimum të shpejtësis deri në 600 MB / s dhe përputhje me portën SATA 3.0 Gb / s me 1.5 Gbps SATA.

Shënim: Garancioni i produktit nuk është i vlefshëm nëse stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
99 %
Dizajnuar për:
PC
EAN:
6545615156165161651566
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
101,6
Kapaciteti GB:
1 000
Kodi:
ST1000DM010
Lansuar:
12 Tetor 2016
Lartësia mm:
19,9
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme cache:
64
NCQ:
Pesha g:
400
Prodhuesi:
Seagate
Shpejtësia e leximit MBs:
156
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës rpm:
7 200
Shpejtësia e shkrimit MBs:
156
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia mm:
146,9
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com
Vendi i origjinës:
Czechia

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE