Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G

Kodi i produktit:
803456msi
DisplayPort:
Numri :
1920
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
TMUs:
120
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync

Si të porosisim në Gjirafa50?

528.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 44.04 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg kartën grafike jashtëzakonisht të fuqishme të lojrave nga seritë e reja të GAMING. Mbështetur nga arkitektura GPU NVIDIA Turing dhe një platformë revolucionare RTX, kartat grafike RTX sjellin rregjimin në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtje nga drita programuese. Ky opsion ofron 6 GB memorie DDR6 dhe është një kartë grafike e lojërave me performancë të lartë. Për këtë duhet një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Poashtu procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing, e cila arrin deri në 1830 MHz (boost). Karta ofron 1x HDMI dhe 3x DisplayPort lidhës, ndërsa nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR gati, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072614270
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max [W]:
190
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e lentës / objektivit [mm]:
247
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Lansuar:
10. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
1920
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE