Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 550, 2GB GDDR5

Kodi i produktit:
212042
AMD Eyefinity:
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

139.50 
Ju kurseni : 22.00   (16%)
117.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.79 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte lançon një kartelë të re grafike me emrin Radeon RX 550 2G D5 që i ofron përdoruesit 2 GB memorie GDDR5, bus 128-bit dhe suport për DirectX 12. Teknologjia AMD Eyefinity, lejon zgjerimin e desktopit te monitorët e shumtë. Si rezultat, ai zgjerohet në të gjithë vëzhguesit për t'ju dhënë një eksperiencë më të fortë, më realiste të lojrave. Interface, DirectX 12 mundëson akses ndaj efekteve të reja vizuale dhe teknikave më të mira të imazhit që ofrojnë një eksperiencë më të gjallë të lojrave si kurrë më parë.

Kjo është një kartelë e fuqishme e videolojërave Gigabyte, që përdor një slotë PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë dhe ofron 1183/1195 MHz (Gaming / OC mode), 2 GB memorie GDDR5 me 7000 MHz dhe 128-bit bus. Për lidhjen e monitorëve ka 1x DVI-D, 1x HDMI dhe 1x port DisplayPort, kurse teknologjia ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe AORUS Graphics Engine. Kartela zë dy lojëra elektronike dhe është 170mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD Eyefinity:
DisplayPort:
EAN:
4719331303259
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
FreeSync:
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1183
Ftohës:
Aktiv
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE Radeon RX 550 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE