Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING, 6GB GDDR6, 1365 MHz

Kodi i produktit:
252127
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
1920

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
479.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 39.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike.

Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0 x16, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1365 Mhz deri në 1860Mhz në OC . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus, 2x HDMI, 2x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA: Ansel, G-Sync dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4718017216616
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.5-Slot
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1860
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
300
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
90YV0CI0-M0NA00
Lansuar:
12. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
4 130
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
ASUS Aura Sync
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE