Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GeForce TUF-GTX1660-O6G-GAMING, 6GB GDDR5

Kodi i produktit:
257117
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Mbështetje për DirectX:
12
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
229.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
7 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike ASUS GeForce TUF Kompania ASUS sjell në treg kartelën grafike të lojërave me një performancë të lartë GeForce GTX TUF 1660 O6G Gaming. Kartelat grafike GeForce GTX sjellin përvojën e fundit të lojërave kompjuterike sepse mundësohen nga arkitektura si GPU NVIDIA Turing. Kartela ofron 6GB memorie të llojit GDDR5 dhe një sërë karakteristikash NVIDIA. Të gjitha kartelat grafike ASUS krijohen duke përdorur teknologjinë Auto-Extreme, ku procesi i prodhimit automatik 100% përfshin materiale premium për të siguruar standardet më të larta të cilësisë. Ky proces i prodhimit është miqësor ndaj mjedisit sepse në këtë mënyrë ju ulni përdorimin e kimikateve dhe konsumin e energjisë deri 50%. Duhet një konektor PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Kartela grafike Asus, siguron rritje deri në 1845 MHz në modalitetin OC. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC. Përparsitë e lojrave ASUS GeForce TUF GTX 1660 O6G ASUS ofron cilësi të lartë Arkitektura NVIDIA Turing 6 GB memorie GDDR5 Ju lejon të luani realitetin virtual

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660
DisplayPort:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.3-Slot
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1845
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
205
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
90YV0CU2-M0NA00
Lansuar:
14. 3. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1 408
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS GeForce TUF-GTX1660-O6G-GAMING edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE