Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC

Kodi i produktit:
397411msi
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
269.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike për gaming përfshin një numër të gjerë të teknologjive të avancuara të përdorura, të cilat e bëjnë këtë produkt ideal për përdorim në një kompjuter të ri ose ekzistues.

Përfshin memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 6GB në frekuencë prej 1830MHz dhe rezolucion digjital UHD dhe HDR. Posedon memorie bus 192- bit dhe ndërfaqe 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x HDMI 2.0b, Ofron mbështetje për teknologjitë VR Ready, G-SYNC, dhe Afterburner OC.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660
EAN:
824142200575
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kapaciteti i memories Bus bit:
192
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kodi:
GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
Lansuar:
14. 3. 2019
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
1 408
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE