Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6G, 6GB GDDR5

Kodi i produktit:
257152
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
247.50 
Ju kurseni : 18.00   (7%)
229.50 € * Përfshirë TVSH-në
7% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.12 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6G

Kompania Gigabyte sjell në treg kartelen grafike të lojërave me një performancë të lartë GeForce GTX OC.

Kartelat GeForce GTX sjellin përvojën e fundit të lojërave kompjuterike, e mundësuar nga procesori GPU NVIDIA që përdor arkitekturen Turing. Kartela ofron 6GB memorie të llojit GDDR5 dhe një sërë karakteristikash NVIDIA.

Kjo kartelë grafike ju mundëson të rregulloni frekuencën, tensionin, shpejtësinë e ventilatorit, ndriçimin LED dhe cilësimet e OSD në preferencën tuaj.

Kjo ndërfaqe intuitive ju lejon të përcaktoni dhe monitoroni këto vlera në kohë reale. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Kartela ofron ndërfaqet: 1x HDMI dhe 3x DP.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660
EAN:
4719331304485
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1830
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri: :
1 408
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE