Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti MINI ITX OC 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
254537
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

312.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 26.04 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike e fuqishme GeForce GTX sjell përvojën e fundit të lojrave kompjuterike, e cila e shtyrë nga arkitektura GPU NVIDIA Turing ofron 6GB memorie GDDR6 dhe një mori karakteristikash të njohura të NVIDIA. Për t'a lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0 x16. Kartela ofron 192-bit bus. Kjo kartelë grafike ka një lidhës HDMI, dhe tre lidhës DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kjo kartë ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719331304461
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1785
Frekuenca e memories [GB/s]:
288
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
150
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
170
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GV-N166TIXOC-6GD
Lansuar:
23. 2. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1536
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
12000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
96
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti MINI ITX OC 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE