Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
225170
Çip grafik:
GeForce GTX 1070 Ti
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8008

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
664.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 55.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GeForce GTX 1070 Ti është një kartë grafike e lojrave shumë e fuqishme që përdor NVIDIA Pascal, llojin e memories GDDR5 dhe mbështetjen e DirectX 12, e cila do të ofrojë përvojën më të shpejtë, më të qetë dhe më energjike të lojrave. ARMOR 2X është i pajisur me dy freskues MSI TORX. Dizajni i teheve siguron një efekt të fortë ftohës në nivele shumë të ulëta të zhurmës. Teknologjia Zero Frozr u prezantua për herë të parë në vitin 2008 dhe tani është ndër standardet e të gjitha kartelave grafike. Funksioni është që të fikni freskuesit me ngarkesë të ulët, që do të thotë zero zhurmë kur luani lojëra. Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Kjo kartelë përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë 1607 MHz (boost 1683 MHz). Kartela përdor memorie të llojit GDDR5 me kapacitet 8 gigabajt dhe frekuencë 8008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Në mesin e teknologjive të disponueshme dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe NVIDIA GPU Boost 3.0.

Vlerësimet

Faleminderit Gjirafa50.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1070 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072548452
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
180
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
279
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi i prodhuesit:
GTX 1070 Ti ARMOR 8G
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
2 432
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA SLI Ready:
Për tu përdorur në:
Për gaming (game tip)
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16+
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 683
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE