Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
254989
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
TMUs:
96
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
327.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike e fuqishme GeForce GTX sjell përvojën e fundit të lojrave kompjuterike, e cila e shtyrë nga arkitektura GPU NVIDIA Turing ofron 6GB memorie GDDR6 dhe një mori karakteristikash të njohura të NVIDIA. Për ta lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0 x16. Procesori grafik mundëson një frekuencë deri në 1875 MHz, dhe 192-bit bus. Kjo kartelë grafike ka një lidhës HDMI, dhe tre lidhës DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kjo kartë ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
EAN:
4719072621964
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1875
Frekuenca e memories [GB/s]:
288
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GTX 1660 Ti GAMING X 6G
Lansuar:
23. 2. 2019
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri: :
1536
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
96
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti GAMING X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE