Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6, 1830 MHz

Kodi i produktit:
254990
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
TMUs:
96
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
319.50 
Ju kurseni : 20.00   (6%)
299.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 24.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike.

Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1830 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
EAN:
4719072622961
Frekuenca e memories [GB/s]:
288
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC
Lansuar:
23. 2. 2019
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri: :
1536
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
96
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE