Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR5

Kodi i produktit:
257116
Çip grafik:
GeForce GTX 1660
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
253.50 
Ju kurseni : 4.00   (2%)
249.50 € * Përfshirë TVSH-në
2% Zbritje Risi
Vetëm 2
Disponueshmëria:
2 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.79 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg kartën grafike të lojrave të saj me performancë të lartë GeForce GTX OC 1660 VENTUS XS. Seri VENTUS me krenari paraqet format e saj industriale në ngjyra neutrale që përshtaten në çdo set. Kartat GeForce GTX sjellin përvojën e fundit të lojrave kompjuterike. Mundësuar nga arkitektura GPU NVIDIA Turing, karta ofron 6 GB memorie GDDR5 dhe një sërë karakteristikash popullore NVIDIA.

Kjo është një kartë grafike e lojërave me performancë të lartë. Ju lejon të luani realitetin virtual. Për këtë duhet një fole PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me motherboard. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing. Siguron frekuencë deri në 1830 MHz (nxitje). Ofron 6 GB memorie GDDR5. 192-bit bus. Ka 1x lidhës HDMI dhe 3x DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660
EAN:
4719072626563
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GTX 1660 VENTUS XS 6G OC
Lansuar:
14. 3. 2019
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri: :
1 408
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE