Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO

Kodi i produktit:
1430msi
Çip grafik:
GeForce RTX 2080
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

922.50 
Ju kurseni : 56.00   (6%)
866.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 72.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI ka sjellur në treg kartelën grafike të fuqishme GeForce RTX 2080 GAMING X. GeForce RTX ju sjell eksperiencën e përsosur të luajtjes së videolojërave. I ndërtuar nën arkitekturën NVIDIA Turing GPU dhe platformën RTX kjo kartelë ju sjell real-time "Ray Tracing", inteligjencë artificiale dhe hijëzim të programueshëm. Kjo kartelë ju ofron 8GB memorie të llojit GDDR6.

Ftohësi

Kartela përdor 3x flutura TORX 3.0. Baza e fortë dhe e qëndrueshme në të cilin janë vendosur fluturat do ju sjellin eksperiencë me perofrmancë të lartë të videolojërave për vite të tëra. Pos kësaj, ato kanë nivel shumë të ulët të zhurmës dhe mbështeten nga ftohësit pasiv me teknikë të re aerodinamike që e rrit efiçiencën e shpërndarjes së nxehtësisë.

Mystic Light Sync

Falë Mystic Light Sync jo do të mund të kontrolloni lehtësisht dritat RGB nga kompjuterit apo celulari i mençur. Karta është e pajisur me drita LED RGB në të dyja anët dhe ju mundëson të zgjedhni nga një mori variacione të ngjyrave dhe efekteve të ndryshme që e bën setin tuaj unik.

MSI Afterburner

MSI Afterburner është servisi i mirënjohur për performimin e "overclocking" të kartelës tuaj grafike dhe ju ofron kontrol të plotë të të gjitha aspekteve. Ajo poashtu ju jep mbikqyrje të detajizuara të harduerit, profileve të fluturave dhe ju mundëson të inçizoni video. MSI Afterburner vjen falas dhe mund të përdoret për kartelat grafike të të gjitha brendeve.

Të dhënat kyçe

MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO është kartelë e fuqishme grafike dhe ideale për realitet virtual. Mund të lidhet me pllakën amë nëpërmjet platformës PCIe 3.0 x16. Përdor arkitekturën Turing dhe ka memorie të llojit GDDR6. Kartela ju ofron 256-bit bus, 1x port HDMI, 3x porte DisplayPort dhe 1x port USB-C si dhe ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLINK, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
1412512532523523553
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
327
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
RTX 2080 GAMING X TRIO 8G
Lansuar:
22. 8. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
4 130
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
TMUs:
184
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE