Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kompjuter ASUS ROG Strix G15DK, AMD Ryzen 7, 32GB RAM DDR4, 512SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce RTX 3070, i zi

Kodi i produktit:
324746
DisplayPort:
Prodhuesi:
ASUS
Modeli i procesorit:
5800X (3.8 / 4.7GHz 8 bërthama / 16 threads)
Ngjyra:
Zezë
Numri i bërthamave të procesorit:
8

Si të porosisim në Gjirafa50?

2,187.50 
Ju kurseni : 188.00   (9%)
1,999.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
Vetëm 5
Disponueshmëria:
5 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 166.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompjuteri i lojës ASUS ROG Strix G15DK përdor një procesor 8-bërthamësh AMD Ryzen 7 5800X, i cili ka teknologji SMT për multitasking më të qetë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë të vetme dhe ka një kohëzgjatje prej 3.8 GHz ose deri në 4.7 GHz kur mbingarkoni në modalitetin turbo. Kompjuteri vjen me 32 GB memorie DDR4 (2 module / 4 slote). Karta grafike NVIDIA GeForce RTX 3070 kujdeset për daljen e videos me 8 GB memorie grafike GDDR6. Një kombinim i hard disqeve 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe dhe një 1 TB HDD është projektuar për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet. Portet USB të mjaftueshme janë në dispozicion për lidhjen e pajisjeve të jashtme periferike (5x 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1, 2x 3.1 / 3.2 Gen 2, 1x Type-C 3.1 / 3.2 Gen 1). Sigurisht, ju keni lidhjen e nevojshme të rrjetit Gigabit Ethernet, WiFi ax dhe ka edhe Bluetooth 5.0. Ky konfigurim është i pajisur me një kuti anësore transparente dhe mundësohet nga një burim energjie 700W 80Plus Bronze. Windows 10 Home është instaluar paraprakisht.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

DisplayPort:
Drive Optik:
Jo
DVI:
EAN:
4711081320692
Energjia elektrike maksimale W:
700
Frekuenca e memories MHz:
3200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - seria 5000
Gjerësia mm:
185
HDMI:
Kapaciteti i HDD-së GB:
1000
Kapaciteti i memories GB:
32
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3070
Kodi:
G15DK-R5800X057T
Lartësia mm:
498
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i hard diskut:
SSD + HDD
Lloji i kartës grafike:
Dedikuar
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 7
LLoji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memoria maksimale GB:
128
Memorie e brendshme GB:
1512
Modeli i procesorit:
5800X (3.8 / 4.7GHz 8 bërthama / 16 threads)
Ngjyra:
Zezë
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i hard disqeve:
2
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
5
Numri i porteve USB-A 3.13.2 Gen 2:
2
Numri i porteve USB-C 3.13.2 Gen 1:
1
Pesha kg:
11
Prodhuesi:
ASUS
Ray-tracing:
RJ-45:
Rotullimet e hard diskut rpm:
7 200
Sistemi Operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Trashësia mm:
421
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni i Bluetooth:
V5.0
VGA D-Sub:
VR ready:
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE