Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop Apple MacBook Pro 15 Touch Bar, 15.4 ", Intel Core i9, 16GB DDR4, 512GB SSD, AMD Radeon Pro 560X, Space Gray (2019)

Kodi i produktit:
261419
Bateri:
83,6Wh
Pesha kg:
1.83
Lloji i procesorit:
Intel Core i9
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Memorie e brendshme GB:
512

Si të porosisim në Gjirafa50?

3,068.50 
Ju kurseni : 397.00   (13%)
2671.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 222.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë radhitjen e tyre. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Gjenerata e re e Apple MacBook Pro me Touch Bar në vitin 2019 ju sjell përfitime të mëtejshme të performancës me procesorë të rinj Intel Core si dhe një tastierë të përmirësuar.

MacBook Pro me Touch Bar (2019) përsëri përdor ekranin më të lartë të intervalit Retina që ne e dimë tashmë, dhe është më i miri i përdorur ndonjëherë në një MacBook. Ka një ndriçim të ndritshëm LED, një raport të lartë kontrasti dhe, falë një hapësire edhe më të gjerë ngjyrash, është kënaqësia e përsosur për sytë.

Përfitoni nga shiriti inovativ me shumë prekje Touch Bar i integruar sipër tastierës. Kështu që kur shkruani në tastier, paneli i prekjes siguron saktësisht mjetet që ju nevojiten me aplikacionet tuaja. Përveç kësaj, mund të hyni në Mac duke përdorur Touch ID që është i integruar në banderolë.

Edhe pse MacBook Pro me Touch Bar (2019) i përmirësuar jep më shumë performancë, ai mbetet i hollë. Pesha e modelit 15.4 " ka mbetur në 1.83 kg dhe akoma ka vetëm 15.5 mm në mes.

Edhe pse MacBook Pro përdor një lloj të vetëm të ndërfaqes kabllo, Thunderbolt 3, mund të lidheni pothuajse çdo periferik. Ai ka një dizajn të dyanshëm dhe lejon karikimin, lidhjen e diskut të jashtëm, video output me mbështetje amtare DisplayPort dhe lidh periferik të tjerë USB me një lidhës USB Type-C. Kështu që ju lehtë mund të lidhni të gjitha pajisjet që ju nevojiten në MacBook tuaj.

Ky model bazohet në një procesor 8-core Intel Core i9. Ky procesor operon me 2.3 GHz me teknologjinë TurboBoost për të rritur frekuencën deri në 4.8 GHz dhe plotësohet me 16 GB memorie DDR4 (në pllakë). Ekrani 15.4 "Retina ka rezolucion prej 2880 × 1800 piksel. Të dhënat e ekranit sigurohen nga kartela AMD Radeon Pro 560X 4GB GDDR5. Për të dhënat e përdoruesit është përgatitur 512GB PCIe SSD dhe për shkak të madhësisë së laptopit nuk ka një disk optik. Ekzistojnë gjithashtu lidhje wireless Wi-Fi ac dhe Bluetooth 5.0, 2 Thunderbolt 3 / USB Type-C 3.1 / 3.2 dhe një 3.5 mm stereo jack për kufje. Tastiera me ndriçim me Force Touch trackpad plotësohet nga një Touch Bar inovativ me një sensor të integruar Touch ID. Një kamerë 720p FaceTime HD është gjithashtu e integruar. Laptopi përdor sistemin macOS si sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
83,6Wh
Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit:
15,4
Drive optik:
Jo
EAN:
190199113329
Frekuenca e memories MHz:
2133
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
349,3
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
10
Kapaciteti i memories GB:
16+
Kapaciteti i memories grafike MB:
4096
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
AMD Radeon Pro 560X
Kodi:
MV912CZ/A
Lansuar:
25. 5. 2019
Lartësia mm:
15.5
Lexues i shenjave të gishtërinjëve :
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS, Retina
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR4 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i9
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Memorie e brendshme GB:
512
Ngjyra:
Hiri
Ngjyrë e pasme:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
1
Pesha kg:
1.83
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
2880 x 1800 (WQXGA)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Slot për memorie:
Bez slotu
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
240,7
USB-C:

Bashkangjitja Laptop Apple MacBook Pro 15 Touch Bar edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE