Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Laptop MSI GS73 8RF-025CZ Stealth, Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD + 2 TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1070, i zi

Kodi i produktit:
234479
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
1,972.50 
Ju kurseni : 345.00   (17%)
1627.50 € * Përfshirë TVSH-në
17% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 135.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GS73 8RF Stealth

Laptop i fuqishëm për lojëra me dizajn ekstra të hollë dhe të lehtë. MSI GS73 8RF Stealth është i pajisur me teknologji të avancuar, të udhëhequr nga procesori i gjeneratës së 8-të Intel dhe përshpejtuesin e grafikës NVIDIA GeForce GTX 10-series. Me GS73 8RF Stealth dhe në sajë të kornizës metalike të aluminit të lëmuar dhe të teknologjisë audio nga specialistët MSI dhe Nahimic, ju mund të shijoni titujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe kudo.

Dizajn ekstra i hollë

Seria e re e laptopëve GS73 janë një zgjedhje e shkëlqyer për lojtarët. Përveç performancës së shkëlqyer, do të habiteni nga dizajni kompakt që inxhinierët e kanë menduar deri në detajin më të fundit. Laptopi MSI GS73 tani është më i lehtë, më i hollë dhe më i fortë, peshon 2.4 kg dhe është i hollë 19.6 mm. Është e vështirë të gjesh një laptop të lojrave 17.3 " që është kaq i hollë, i lehtë dhe i fuqishëm.

Gjenerata e re e performancës

Gjenerat e 8-të Intel e familjes Coffee Lake është rritur nga numri i rritur i bërthamave dhe arkitektura e përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një performancë me procesorin e ri gjashtë bërthamësh të Coffee Lake.

Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10

MSI GS73 8RF Stealth është i pajisur me një kartë grafike të fuqishme të ndërtuar mbi çipin grafik modern NVIDIA GeForce GTX 1070 që sjell performancë dhe efikasitet të lartë me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafikat e serisë GeForce GTX 10 janë krijuar posaçërisht për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave në definicion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneraten e mëparshme të çipëve grafik NVIDIA GeForce GTX.

Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve

Me MSI GS73 8RF Stealth, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Është i pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me përshpejtuesin e fuqishëm NVIDIA GeForce GTX 10 dhe memorie operative DDR4. GS63 8RE Stealth është i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale. Ekziston edhe ndërfaqja Thunderbolt 3 super-fast. Laptopi ofron 1 x SSD M.2 (combo NVMe PCIe Gen3 x4 / SATA), 1x 2.5 "HDD dhe 2x slot memorie.

Tastierë ekskluzive e lojës

Laptopi i lojërave MSI GS73 ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila ka një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Tastiera është ideale për lojtarët profesionistë dhe aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë.

Ngjyra perfekte

Teknologjia MSI True Color siguron që secili panel në laptopin MSI të sjell një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Pas kalibrimit të gjerë dhe shumë të saktë të fabrikës, shtrirja është pothuajse 100% sRGB. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Laptopët MSI GS73 janë të disponueshëm me ekran të nivelit IPS dhe 120 Hz.

Lidhje e shpejtë e rrjetit

Menaxhimi inteligjent i rrjetit përdor zgjidhjen e laptopit Killer për të sjellë një reagim më të shpejtë të pajisjes dhe shtrirje më të mëdha që janë çelësi për një lojë kompjuterike online të qetë.

Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia

Karakteristikat e lojës dhe multimedias të këtij laptopi përfshijnë teknologjinë audio të avancuar të Nahimic VR duke ofruar mbështetje të zërit 7.1 në kufjet tuaja stereo të kombinuara me një ESS SABER Hi-Fi DAC të shkëlqyeshëm për të dhënë dalje më cilësore të zërit. Teknologjia nga workshop-ët e Nahimic mund të ju tërheq në mënyrë të përkryer në një tingull virtual rrethues. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma.

Fuqia dhe konsumi nën kontroll

Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Gaming Center. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop.

I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë

Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron ftohësin e veçantë MSI Boost Trinity, i cili përmban 3 freskues të përmisuar Whirlwind Blade me 47 tehe dhe rrjedhje të ajrit më të lartë. Dy qarqe ftohëse, një për procesor dhe grafikë, me një total prej 5 kanaleve të nxehtësisë, në mënyrë efikase dhe të shpejtë liron nxehtësinë nga trupi i laptopit.

Ekrani MSI Matrix

Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të mrekullueshme të lojrave dhe argëtimit multimedial në laptopin tuaj GS73. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 3 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI, mini DisplayPort dhe Thunderbolt 3 për të marrë gjithsej 4 shfaqje, duke përfshirë atë të integruar.

Aplikacioni Dragon Center

Kontrolli i plotë i sistemit tuaj do të sigurohet nga Dragon Center. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha aplikacionet me App Portal. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, të përdorni aplikacionin mobil Mobile Center dhe të rregulloni shpejt problemin.

Vetitë kryesore

Ky model i MSI GS73 8RF Stealth përdorë procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me frekuencë operimi deri në 4.1 GHz është gjithashtu i pajisur me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani 17.3 " 120Hz matte Full HD me rezolucion 1920 x 1080 piksel, kombinohet me një kartë grafike NVIDIA GeForce 1070 GTX 8 gigabajt GDDR5 (Max-Q). Për përdoruesit është përgatitur më tej një kombinim i hard disqeve 256 gigabajt SSD M.2 PCIe dhe 2 TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac , Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Ju keni 1 x HDMI (4K @ 60Hz), 1x Mini DisplayPort, 1x Thunderbolt 3 me USB-C 3.1 Gen.2 (10Gbps), 2x USB 3.0 / 3.1Gen 1, 1x USB 3.0 / 3.1 Gen 2 dhe 1x USB 2.0. E intregruar është poashtu një kamerë me rezolucion të lartë dhe tastiera e lojës SteelSeries ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi i zërit ofrohet nga altoparlantët Dynaudio (4x 2W + 1x 3W), Nahimic VR, Hi-Res Audio dhe lidhjet audio. Energjia mundësohet nga bateria 3-cell 65 Wh dhe laptopi operon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
412
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
16
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1070
Kodi i prodhuesit:
GS73 8RF-025CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
20
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/AHCI (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
2256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
2.4
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
a, ac, b, g,n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
285
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GS73 8RF-025CZ Stealth edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE