Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
741710msi
Afterburner OC:
Modeli:
GeForce® RTX 2060 SUPER™ GAMING X
Teknologjia:
PCI Express x16 3.0
Rezolucioni (max):
7680x4320
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
494.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 41.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike për gaming përfshin një numër të gjerë të teknologjive të avancuara të përdorura, të cilat e bëjnë këtë produkt ideal për përdorim në një kompjuter të ri ose ekzistues. Përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 8GB në frekuencë prej 1695MHz, e cila ofron imazhe me rezolucion digjital 7680x4320 piksel.

Posedon memorie bus 256- bit dhe ndërfaqe 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x HDMI 2.0b. Po ashtu, ofron mbështetje për teknologjitë VR Ready, G-SYNC, OpenGl dhe DirectX. Përmasat e kësaj karte janë 248 x 128 x 52 mm, ndërsa për lidhje me pllakë përdorë kabllo 8-pin.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Afterburner OC:
Energjia e rekomanduar e PSU-së:
550W
Frekuenca e grafikës [MHz]:
1695 (Boost)
G-Sync:
Konsumi i energjisë:
175W
Lloji i memories:
8GB GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12 API
Mbështetje për HDCP:
2.2
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Memoria Bus:
256-bit
Modeli:
GeForce® RTX 2060 SUPER™ GAMING X
Përmasat e kartës [mm]:
248 x 128 x 52
Portet dalëse:
DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1
Procesori grafik:
NVIDIA® GeForce® RTX 2060 SUPER™
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni (max):
7680x4320
Teknologjia:
PCI Express x16 3.0
VR Ready:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE