Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
284590msi
Çip grafik:
GeForce RTX 2070
Prodhuesi:
MSI
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

644.50 
Ju kurseni : 2.00   (0%)
642.50 € * Përfshirë TVSH-në
0% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 53.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafike që sjellin përvojën më të mirë të lojërave kompjuterike. Karta grafike vjen me çipin grafik GeForce RTX 2070 me frekuencë prej 1830 MHz dhe me memorie 256 bit. Lloji i memories grafike është GDDR6 me kapacitet 8 GB. Karta ofron 1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C . Karakteristikat e kartës përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072599010
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
225
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
307
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
RTX 2070 GAMING Z 8G
Lansuar:
18. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2304
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 830
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE