Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE, Intel Z390, ATX

Kodi i produktit:
246537
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
259.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 21.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakë amë me çipin Intel Z390 që mbështet procesorët e gjeneratës 8 dhe 9 Intel Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Bordi ofron 4 konektorë DIMM për memorie DDR4 ( dy kanale) deri në 64 GB dhe funksionon në frekuencat 2666 Mhz deri në 4266 Mhz OC. Pllaka ju ofron deri në 8x USB 2.0 (4x në panelin e pasmë, 4x në bord), 4x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 2x në bord), 5x USB 3.1 Gen2 (3x Type-A dhe 1x Type-C në anën e pasme x 1x1 / x4 x8 / x8 / x4) dhe 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqe pllaka mban 6x konektorë SATA 6Gbps and 3x konektorë M.2. Kjo pllakë amë mbështet platformën AMD Crossfire dhe NVIDIA SLI dhe është ndërtuar në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z390
EAN:
21332121213213212132
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4266
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
Z390 AORUS MASTER
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
11. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin (2x), ATX 24pin, ftohës (4x), ftohës për CPU (1x), LED (2x), M.2 (3x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), Thunderbolt (1x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Mbështet CPU:
i9 / i7 / i5 / i3 / Pentum Gold / Celeron
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
3+
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë GIGABYTE edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE