Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI MPG, Intel Z390, 64 GB DDR4, ATX

Kodi i produktit:
246379
Chipset:
Intel Z390
EAN:
4719072595029
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
Kodi:
MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
243.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Gëzoni përvojën e fundit të lojërave me MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC, i cili është i pajisur me një gamë të teknologjive të avancuara. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë. Kjo pllakë përdor komponentët më të mirë të akorduar për të dhënë përvojën më të mirë të lojrave. Menaxheri MSI GAMING LAN automatikisht klasifikon dhe ju jep përparsi aplikacioneve përgjigjese për lojrat më të mira online.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron socket 1151 me mbështetje për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM (dy kanale) DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen1 (4x në pllakë), 5x USB 3.1 Gen2 (3x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë), 1x type-C në panelin e përparmë, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 3x PCI-E 3.0 x16 ( x16 / x0 / x4, x8 / x8x / x4) dhe 3x PCI-E 3.0x1. Për hard disqet, pllaka ka lidhje 6x SATA 6Gbps dhe 2x M.2. Pllaka mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Ajo përfshin një modul që siguron 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Chipset:
Intel Z390
EAN:
4719072595029
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
Kodi:
MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC
Lansuar:
8. 10. 2018
Numri i sloteve CPU:
1
Për procesorë:
Intel
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE