Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC - Intel Z390

Kodi i produktit:
246553
Bluetooth:
Numri i sloteve për memorie:
2
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

174.50 
Ju kurseni : 6.98   (4%)
167.52 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 13.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Modeli MPG Z390I GAMING EDGE AC është i pajisur me linja të guximshme që pasqyrojnë ngjyra të bukura në kënde të ndryshme për të paraqitur një pamje të shkëlqyer. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Kjo pllakë përdor komponentët më të mirë për të dhënë përvojën më të mirë të lojrave. Menaxheri MSI GAMING LAN automatikisht klafisikon dhe ju jep përparsi aplikacioneve të përgjigjes për lojra më të mira online.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390, ajo ofron socket 1151 me mbështetje për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 2 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 32 GB dhe mbështet frekuencat deri në 2666 MHz dhe deri në 4600 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 4x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen2 (2x type-A në panelin e pasmë), 1x DisplayPort , 1x HDMI, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slot zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16. Për hard disqet, pllaka ka 4x konektorë SATA 6Gb / s dhe 2x konektorë M.2. Pllaka ka një modul që siguron 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin Mini-ITX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Chipset:
Intel Z390
DisplayPort:
EAN:
4719072594541
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4600
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
32
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
MPG Z390I GAMING EDGE AC
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
15. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, ftohës (1x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (2x), RGB LED, SATA 6Gb/s (4x), TPM, USB 2.0 (2x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Mini-ITX
Mbështet CPU:
i9 / i7 / i5 / i3 / Pentum Gold / Celeron
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
4
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
1
Numri i sloteve për memorie:
2
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Përmasat e pllakës [mm]:
170 x 170
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
WLAN (WiFi):
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE