Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC - Intel Z390

Kodi i produktit:
246551
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
199.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 3
Disponueshmëria:
3 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Modeli MPG Z390M GAMING EDGE AC është i pajisur me linja të guximshme që pasqyrojnë ngjyra të bukura në kënde të ndryshme për të paraqitur një pamje superiore.

Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë. Kjo pllakë amë përdor komponentët më të mirë për të dhënë përvojën më të mirë të lojrave. Menaxheri MSI GAMING LAN automatikisht klasifikon dhe ju jep përparsi aplikacioneve të përgjigjes për lojrat më të mira online.

Karakteristikat kryesore

Kjo është një pllakë me chipset Intel Z390, e cila ofron një socket 1151 me mbështetje për procesorët e gjeneratës së 8-të dhe 9-të Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM për DDR4 (dy kanale) me kapacitet deri në 64GB dhe mbështet frekuencat deri në 2666 MHz dhe deri në 4500 MHz OC. Nëdrfaqja e pllakës ofron deri në 4x USB 2.0 (4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen2 (1x Type-A dhe 1x Type-C në panelin e pasmë, 1x Type-C në panelin e përparmë), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 2x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 2x PCI-E 3.0 x16 x16, x8 / x8, 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqe ka 4x konektorë SATA 6Gbps dhe 2x konektorë M.2 në pllakë. Poashtu, pllaka mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Ka një modul që mbështet 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin mATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z390
DisplayPort:
EAN:
4719072598723
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4500
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
MPG Z390M GAMING EDGE AC
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
15. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (3x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (2x), RAINBOW LED (2x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (4x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), USB 3.1 (1x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
Micro ATX
Mbështet CPU:
i9 / i7 / i5 / i3 / Pentum Gold / Celeron
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
4
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
244 x 244
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC - Intel Z390 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE