Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Pllakë amë Z370-A PRO

Kodi i produktit:
1876msi
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
4
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

133.50 
Ju kurseni : 14.00   (10%)
119.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 9.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakat e serisë MSI PRO ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Me chipset-in Intel Z370 është dizajnuar për të mbështetur gjeneratën e 8-të CPU Lake të quajtur Coffee Lake. Pllaka amë e kësaj serie është e optimizuar për nxjerrjen e monedhave crypto si Bitcoin , Litecoin, Ethereum dhe të tjera. Këto pllaka kanë slote të shumëfishta PCI të pozicionuara në mënyrë të përkryer, kështu që lehtë mund të instaloni disa kartela grafike në të njëjtën kohë. Dizajni i optimizuar i energjisë dhe aftësitë e veçanta të BIOS sigurojnë një sistem të fortë për funksionimin e gjatë, maksimizimin e efikasitetit dhe gjenerimin e monedhave.

Ftohja e kompjuterit është e rëndësishme për performancë të besueshme, prandaj MSI ka shtuar konektor me kontroll të plotë të freskuesëve që ju të mund të ftohni sistemin tuaj deri në maksimum.

Cilësi profesionale e zërit

Merrni cilësinë më realiste të zërit. MSI Audio Boost siguron cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor. Kjo ju lejon të shijoni një tingull befasues dhe ndihmon në krijimin e mjedisit më dinamik.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z370, që ofron Socket 1151 me mbështetje për gjeneratën e procesorëve 8, Core i9 / Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron 4 slote DIMM për DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje deri në 2667 MHz (deri në 4000 MHz OC). Ndërfaqja e pllakës ofron 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 1x VGA, 1x DVI-D, 1x DisplayPort, 1x PS / 2 , 1x GLAN, 6x audio jack dhe slote zgjerimi 2x PCI-E 3.0 x16 (x16 / x4) dhe 4x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ofron lidhje 6x SATA 6Gbps dhe 1x M.2. Pllaka mbështet AMD Crossfire dhe është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel Z370
D-Sub:
DisplayPort:
DVI:
EAN:
4719072540395
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4000
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi:
Z370-A PRO
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
6. 10. 2017
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), LPT, M.2 (1x), SATA 6Gb/s (6x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Mbështet CPU:
i9 / i7 / i5 / i3 / Pentum Gold / Celeron
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
4
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE