Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor AMD Ryzen 5 3600

Kodi i produktit:
264414
EAN:
730143309936
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Pajisje speciale:
Automatic Overclocking, Open Multiplier, Simultaneous Multi-threading
Prizë:
Socket AM4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
251.50 
Ju kurseni : 10.06   (4%)
241.44 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

AMD ka krijuar një sërë procesorësh AMD Ryzen që shprehin fuqinë dhe performancën e "Zen" x86 core me performancë të lartë. Një numër përparimesh në arkitekturë të kombinuara me platforma dhe teknologji të përpunimit i shtyjnë përdoruesit në një horizont të ri në botën e procesorëve.

Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së tretë AMD Ryzen 5 (Matiss) për socket AM4. Ai ofron 6 bërthama fizike (12 threads), 3.6 GHz (4.2 GHz boost) dhe 32 MB cache (L3). Një proces prodhimi prej 7 nm është përdorur për prodhimin e tij. TDP 65W. Mbështetje PCIe 4.0 x16. Përfshin ftohësin Wraith Stealth.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309936
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
12
Pajisje speciale:
Automatic Overclocking, Open Multiplier, Simultaneous Multi-threading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
Samsung
Teknologjia [nm]:
7
Vendi i origjinës:
Sweden

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE