Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i3-9100F

Kodi i produktit:
260718
EAN:
5032037158015
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
92.50 
Ju kurseni : 6.00   (6%)
86.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.21 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky procesor ka teknologjinë e njohur Turbo Boost 2.0, e cila përshpejton performancën e CPU-së dhe grafikut me ngarkesën maksimale. Lejon automatikisht bërthamat e procesorit të funksionojnë më shpejt se sa frekuenca e operimit kur veprojnë nën kufijtë e fuqisë, rrymës dhe temperaturës. Nëse procesori shkon në modalitetin Turbo Boost dhe sa kohë qëndron në të, varet nga ngarkesa dhe ambienti i tij operativ. Ky është një procesor i fuqishëm i gjeneratës së 9-të Coffee Lake i dizajnuar për LGA 1151 socket. Ai ofron katër bërthama fizike (4 threads), frekuenca e tij është 3.6 GHz deri në 4.2 GHz në mënyrë Turbo. Gjithashtu, ai ofron 6 MB SmartCache dhe një proces prodhimi 14 nm është përdorur për ta krijuar atë. Ai mbështet memorien DDR4 2400 MHz dhe ka mbështetje PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037158015
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 700
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6144
Kodi:
BX80684I39100F
Lansuar:
16. 5. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
Përshpejtësim automatikProcesim automatik
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i3-9100F edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE