Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-8400

Kodi i produktit:
223206
Besueshmëria:
100 %
Lansuar:
6. 10. 2017
Teknologjia nm:
14
TDP-ja maksimale Thermal Design Power W:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
292.50 
Ju kurseni : 93.00   (32%)
199.50 € * Përfshirë TVSH-në
32% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.62 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Intel Core i5-8400 është procesor i ndërtuar me teknologjinë më të fundit që do ju sjell performancë jashtëzakonisht të shpejtë në kompjuterin tuaj në mënyrë që të kryeni të gjitha punimet tuaja me lehtësi.

Aksesori është i dizajnuar për hapësirën 1151 në pllakën amë, mban 6 bërthama (6 threads) që funksionojnë nën frekuencat 2.8GHz dhe mund të arrijnë deri në 4GHz nëpërmjet TurboBoost, ofron kontroller për memorie DDR4 me frekuencë deri në 2666MHz, mban bërthamën grafike Intel UHD Graphics 630 si dhe harxhon 65 watt rrymë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037108904
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus MHz:
8 000
Frekuenca operuese MHz:
2800
Frekuenca Turbo MHz:
4000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të
I paketuar :
Kapaciteti i memories cache L1 KB total:
384
Kapaciteti i memories cache L2 KB total:
1536
Kapaciteti i memories cache L3 KB total:
9 216
Kodi:
BX80684I58400
Lansuar:
6. 10. 2017
Mbështet chipset-ët:
Intel B360, Intel B365, Intel H310, Intel H370, Intel Z370, Intel Z390
Numri i bërthamave:
6
Numri i lidhjeve threads:
6
Numri i modelit:
Core i5
PassMark:
11 626
Prizë:
Socket 1151
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale Thermal Design Power W:
65
Teknologjia nm:
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-8400 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE