Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Procesor Intel Core i5-9400F

Kodi i produktit:
252287
EAN:
5032037150354
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Teknologjia (nm):
14
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Prodhuesi i procesorit:
Intel

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
174.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.54 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Intel prezanton procesorë të rinj të gjeneratës së nëntë. Nëse jeni një lojtar që kërkon një eksperiencë fantastike të lojrave me shumë performancë për një transmetim të qetë dhe regjistrim të pandërprerë të momenteve më të rëndësishme, ose një krijues i përmbajtjes që dëshiron të shpenzojë më pak kohë duke pritur krijimin dhe ndarjen, ky brez i ri përpunuesish është gati për të. Versioni F nuk është i pajisur me një bazë grafike. Është një procesor jashtëzakonisht i fuqishëm i brezit të 9-të të Coffee Lake Refresh i projektuar për prizë LGA 1151. Ofron 6 cores fizike (6 fije). Frekuenca e saj është 2.9 GHz dhe mund të shkojë deri në 4.1 GHz në mënyrë Turbo. Ajo ofron një buffer SmartCache 9 MB dhe një proces prodhimi 14nm është përdorur për ta krijuar atë. Mbështet kujtesën deri në 2666 MHz DDR4. Sigurisht që ka mbështetje për PCI-Express 3.0. TDP e deklaruar nga prodhuesi është 65W.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
5032037150354
Emri i kodit:
Coffee Lake Refresh
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
2900
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 100
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 9-të
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
9 216
Kodi:
BX80684I59400F
Lansuar:
15. 1. 2019
Mbështet chipset-ët:
Intel Z390
Numri i bërthamave të procesorit:
6
Numri i lidhjeve (threads):
6
Numri i modelit:
Core i5
Pajisje speciale:
Procesim automatik
Prizë:
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Bashkangjitja Procesor Intel Core i5-9400F edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE